Україна депортувала до Азербайджану опозиційного блогера й активіста Ельвіна Ісаєва, повідомляє "Європейська правда" із посиланням на пресреліз Державної міграційної служби країни. "Видача" Ісаєва відбулася за кілька тижнів до візиту президента України Володимира Зеленського у Баку.
"Громадянин Азербайджанської Республіки Ісаєв Ельвін Ільтихам оглу, 1980 року народження, 12 грудня 2019 року був депортований з України в Азербайджан за порушення міграційного законодавства України" - повідомляють у службі.
Депортованого блогера відправили до СІЗО №1 Пенітенціарної служби Азербайджану, рішення про його арешт Насимінський районний суд Баку ухвалив 22 серпня.
Блогер та політичний активіст гостро критикував президента Алієва, називав його диктатором і розповідав про корупцію в Азербайджані. Водночас Ісаєв не є проукраїнським активістом.
Раніше кілька українських ЗМІ повідомили про загадкове зникнення блогера у Києві. Зокрема, видання ZMINA наголошувало на тому, 39-річного Ісаєва востаннє бачили біля будинку по проспекту Палладіна у Святошинському районі, де він жив у знайомих.
У серпні Ельвіна Ісаєва раптово затримали російські правоохоронці, його паспорт суд визнав "незаконно виданим" і вилучив. Самого ж блогера відправили до центру тимчасового утримання іноземців для подальшої екстрадиції в Азербайджан.
У ситуацію із затриманням блогера втрутився Європейський суд з прав людини (ЄСПЧ), який застосував "правило 39" і заборонив його видачу Азербайджану. 11 вересня Ісаєва звільнили, він залишив РФ, де жив упродовж тривалого часу, і приїхав до Києва.
Нагадаємо, у вересні минулого року ГПУ за запитом ФСБ видала російській владі інгуша Тимура Тумгоєва. Громадянин РФ з 2017 року воював в Донбасі на боці України, що підтвердив командир добровольчого батальйону ім. Шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський.
У РФ Тумгоєва вважають бойовиком терористичного угруповання "Ісламська держава", який брав участь у бойових діях у Сирії. Сам Тумгоєв цей факт нібито не заперечував. А суди першої та другої інстанції відхилили його клопотання про заборону екстрадиції.
Видача Тумгоєва спровокувала акції протесту ветеранів і добровольців та сутички із поліцією. Згодом ГПУ розпочала перевірку обставин екстрадиції добровольця.