UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці вважають президента відповідальним за корупцію в уряді та ОВА – опитування

Жителі усіх регіонів та вікових груп є майже одностайними у своїй оцінці.

Серед українців 78% вважають, що президент країни несе пряму відповідальність за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Не погоджуються з цим твердженням лише 18% опитаних, йдеться в опитуванні фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва.

Найбільше відповідальність на президента за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях покладають на сході – 80,1% громадян, та заході – 79,1%, країни. Водночас в інших макрорегіонах показник покладення відповідальності за корупцію топ-чиновників на главу держави коливається від 75,9 до 77,6%.

Найпоблажливіші до ролі президента в цій ситуації жителі півдня країни – там 19,6% не згодні, що саме він несе відповідальність за корупцію урядовців та керівників військових адміністрації.

При цьому  українці старшого віку більш вимогливі до президента, ніж молодь. Якщо серед опитаних віком 18–29 років 70% погоджуються з тезою, що  глава держави несе відповідальність за корупцію, то серед людей віком 60+ частка критично налаштованих зростає до 81%.

Читайте також: Керівники НАБУ та САП засудили ідею Зеленського поширити підслідність корупції на СБУ

Опитування, проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова та Київським міжнародним інститутом соціології у липні та серпні 2023 року. Дослідження проводилося в усіх регіонах України, окрім АР Крим, Донецької та Луганської областей, на підконтрольних уряду України територіях.

Напередодні посли G7 привітали прогрес у відновленні декларування партій та депутатів в Україні та водночас закликали уникнення лазівок для орендованих активів та важливість обмежити кількість винятків для декларантів.

Однак буквально через кілька днів Верховна Рада ухвалила закон про відновлення декларування топ-чиновників, який містить норму про закриття інформації з декларацій на рік. Петиція до президента із закликом ветувати цю норму буквально за кілька годин набрала необхідні 25 тисяч голосів.