UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці не вірять у можливу ефективність нещодавніх кадрових перестановок в уряді – КМІС

Лише десята частина громадян вважає, що це принесе якісь позитивні зміни.

Три чверті українців вважають, що нещодавні зміни в особовому складі уряду України нічого не змінять в його діяльності. Такі дані соціологічного дослідження наводить Київський міжнародний інститут соціології.

Водночас 12% опитаних громадян очікують на покращення діяльності після кадрових перестановок, а 6% прогнозують погіршення його роботи.

У всіх регіонах України більшість вважає, що нічого не зміниться в діяльності Кабінету міністрів після кадрових змін.

Також не вірить у перспективу змін і та частина населення, яка довіряє президенту Володимиру Зеленському, який на практиці безпосередньо впливає на формування Кабміну. 64% вважають, що нічого не зміниться, а от 19% очікують на певне покращення ситуації.

Серед тих, хто не довіряє Зеленському, уже 88% вважають, що в діяльності Уряду нічого не зміниться, і лише 7% вважають, що діяльність погіршиться.

Читайте також: Українці підтримують ідею створення Уряду національної єдності з залученням всіх політичних сил – КМІС

У вересні замість створення коаліційного уряду народної довіри, що складався б із професіоналів, парламент технічно доукомплектував Кабмін особистої відданості президенту. І його найближчому оточенню, відповідно. У статті «Гра в імітацію. Чому прізвища нових міністрів нічого не значать» редакторка відділу внутрішньої політики Інна Ведернікова розставила акценти на здійснених і не здійснених парламентом ротаціях, а також на завданнях, які мають виконувати нові міністри. Під «керівництвом» старого глави уряду, якого Банкова так і не спромоглася замінити.

Водночас ще торік статті «Із Україною в серці. Чому вибори не розв’яжуть проблем держави, що воює, і який вихід є в президента» авторка пояснювала, як президент може об'єднати політиків й піти на коаліційний уряд технократів, що допоможе країні втриматись у складні часи.

Читайте також: Кабмін перейменував два міністерства

Соціологічне дослідженні було проведене Київським міжнародним інститутом соціології 20-27 вересня 2024 року методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх підконтрольних уряду України регіонах України серед 1001 респондента. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також серед громадян, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.