UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці доволі оптимістично налаштовані щодо терміну вступу України в ЄС – опитування

Але значна частина громадян не змогли чітко відповісти на запитання або відмовилися від відповіді.

Громадяни України, незважаючи на війну, доволі оптимістично налаштовані щодо того, скільки часу знадобиться для вступу нашої держави в Європейський Союз. Сумарно 60,5% учасників соціологічного дослідження ZN.UA, проведеного у співпраці з Центром Разумкова, вважають, що це може статися швидше, ніж за десять років, йдеться в тексті редакторки відділу міжнародної політики Тетяни СиліноїЧому українці хочуть до ЄС і що їх найбільше лякає?”.

“54,8% припускають, що це станеться до 2030 року, на який, говорячи про розширення ЄС, орієнтував і членів самого Союзу, й Україну голова Європейської ради Шарль Мішель. Щоправда, водночас він зробив важливе застереження: «Якщо обидві сторони виконають своє домашнє завдання»”, – зазначила авторка тексту.

20,6% опитаних українців більш оптимістичні, ніж представники української виконавчої влади, адже відповіли, що країна отримає членство в Євросоюзі за два роки. 

Читайте також: У Єврокомісії оцінили боротьбу з корупцією в Україні та сказали, яких «посадок» не вистачає

Хоча прем’єр-міністр Денис Шмигаль і віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина казали, що за цей період Україна лише буде готова до вступу. Як зазначила Тетяна Силіна, вони знають і про складності майбутньої внутрішньої реформи ЄС, і про необхідність ратифікації договору про вступ нового члена усіма нинішніми 27 членами Союзу.

“У середньому лише процес ратифікації займає близько двох років. Тож не дивно, що понад чверть людей, які взяли участь у нашому опитуванні (27,8%), обрали варіант «Важко відповісти» або відмовилися від відповіді: поклавши руку на серце, сьогодні жодна людина в світі не може дати точного прогнозу, коли ж Україна стане членом ЄС”, – йдеться в матеріалі.

Днем раніше Єврокомісія офіційно рекомендувала почати переговори про вступ України до Європейського Союзу. Але в опублікованому звіті щодо виконання Україною умов для початку переговорів про вступ наголошується, що нашій державі варто продовжити реформування в низці питань.

 

Опитування на замовлення ZN.UA проводила соцслужба Центру Разумкова з 28 вересня до 4 жовтня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та м. Києві. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.