UA / RU
Підтримати ZN.ua

Український топ-чиновник з питань відновлення пропустить ключовий форум у Німеччині – Bloomberg

Відсутність Мустафи Найєма може створити враження, що відновлення не є пріоритетом, зазначає агентство

Голова Державного агентства відновлення та інфраструктурних проєктів Мустафа Найєм пропустить цьогорічну презентаційну конференцію для донорів через внутрішньополітичні суперечки, що ризикує створити враження нібито відновлення не є пріоритетом для Києва, зазначає Bloomberg. 

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заблокував участь Найєма та досі не має в уряді міністра інфраструктури після звільнення у травні Олександра Кубракова. 

Редакція ZN.UA отримала документ, що підтверджує відмову Шмигаля голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури у відрядженні до Берліна.

Читайте також: Франція виділить 650 млн євро Україні, зокрема для відновлення зруйнованої енергетики ‒ ЗМІ

«Прем'єр-міністр особисто відхилив моє прохання про відрядження до Берліна без пояснення причин», – повідомив Найєм агентству Bloomberg, зазначивши, що Державне агентство з розвитку інфраструктури та реконструкції «не буде присутнє» на конференції.

Найєм повідомив, що планував взяти участь у панельних дискусіях, а також у зустрічі, організованій PricewaterhouseCoopers LLP з більш ніж 100 німецькими компаніями, щоб обговорити перспективи, виклики та прозорість відбудови України.

Читайте також: Відновлення постраждалих регіонів: у Швейцарії розповіли, на що підуть понад 60 млн євро для України

Щорічна Конференція з питань відновлення України відбудеться 11-12 червня в Берліні. Захід покликаний мобілізувати міжнародну підтримку для відновлення країни після руйнувань, спричинених повномасштабним російським вторгненням.

Очікується, що президент Володимир Зеленський відкриє захід разом з канцлером Німеччини Олафом Шольцем та президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. 

Читайте також: ЄБРР виділить 300 млн євро на відновлення української енергетики

«Хоча серед учасників конференції понад 20 українських високопосадовців, включно з міністрами економіки, фінансів, охорони здоров'я та закордонних справ, а також виконувачем обов'язків міністра інфраструктури, рішення заблокувати участь Найєма та не призначити постійного міністра може створити враження, що український уряд не розглядає відбудову як нагальну проблему», – вважає Bloomberg.

Агентство пише, що «репутація України похитнулася через корупційні скандали, що ускладнює спроби залучити міжнародну підтримку». За оцінками Світового банку, зробленими в лютому 2024 року, коли війна пішла на третій рік, країна потребує щонайменше 486 мільярдів доларів на відновлення. Ця цифра різко зросла після того, як Росія з кінця березня посилила ракетні атаки на об'єкти української енергосистеми. Європейський інвестиційний банк оцінив вартість реконструкції у понад один трильйон доларів.

Читайте також: Енергетична безпека та відновлення: які рішення пропонуються в Україні і в чому полягають проблеми їхньої реалізації

Нагадаємо, уряд направив до ЄС своє бачення розвитку України до 2027 року. За задумом, документ мав би містити проривні ідеї, які мали б вивести Україну з кризи та перезавантажити її економіку. Редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва у тексті «План України. 380 сторінок урядового бачення майбутнього, від яких ніяково» проаналізувала відповідність документа цим деклараціям.