Глава представництва НАТО в Україні Патрік Тернер відповів на питання щодо необхідності зниження мобілізаційного віку до 18 років. За його словами, це питання Києва, як забезпечити фронт достатньою кількістю людей, передає "Укрінформ".
"Наш меседж у партнерстві між НАТО та Україною завжди був такий: НАТО зобов'язується надавати обладнання, матеріальну базу і підготовку. Ми хочемо допомогти із ситуацією на фронті, допомагаючи підготувати людей. Це сумна ситуація, але, тим не менше ви даєте людей, ми забезпечимо підготовку. Є речі, які окремо роблять Україна і НАТО", — заявив Тернер.
За його словами, він би не коментував, як Київ має забезпечити фронт достатньою кількістю людей, проте підкреслив необхідність роботи з молоддю. За його словами, молоді люди часто інноваційні та "мають краще уявлення про те, що треба".
Нагадаємо, державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявляв, що Київ має схвалити "непрості", але "необхідні рішення" щодо мобілізації. За даними, Reuters, США закликають Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років, аби посилити лави Збройних Сил. За словами американського чиновника, Київ не мобілізує і не тренує достатньо нових солдатів для участі у війні.
Водночас президент Володимир Зеленський заявляв, що мобілізаційний вік в Україні, який зараз становить 25 років, ніхто не знижуватиме. Також в ОК "Захід" зазначали, що мобілізація в Україні чоловіків віком від 18 до 25 років наразі не потрібна, попри окремі заклики з боку західних політиків.
Чи дійсно необхідно Україні знизити мобілізаційний вік до 18 років, як про це говорять наші міжнародні партнери? Чи мобілізація до 25 років знищить Україну? Розбирався з цим Олександр Чистяков у статті "Чи варто мобілізувати 18-річних? І що насправді потрібно для перемоги?".