Україна потребує негайного рішення західних партнерів про дозвіл на застосування переданої ними далекобійної зброї по легітимних військових цілях на території Росії. Це повинно сприяти зупиненню російського терору проти мирного населення України.
На цьому наголосила тимчасова виконувачка обовʼязків постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Вікторія Кувшинникова на спеціальному засіданні Постійної ради ОБСЄ, передає Укрінформ.
"Володимир Путін готовий продовжувати тероризувати Україну, намагаючись перетворити її на територію, непридатну для життя. Допоки у нього є для цього ресурси. Сьогоднішній день (26 серпня – ред.) – не виняток. Рано-вранці Росія вчинила чергову масовану атаку з використанням ракет та безпілотників. Це була одна з найбільших атак – комбінований удар, в якому було задіяно понад сотню ракет різних типів і близько сотні "Шахедів", - зазначила українська дипломатка у своєму виступі.
Під ударом опинилися 15 областей України, є жертви серед мирних жителів, доповнила Кувшинникова.
"Як і раніше, основною ціллю атак була критична інфраструктура України. Ці об'єкти мають вирішальне значення для постачання електроенергії, тепла та базових послуг цивільному населенню, в тому числі в будинках, лікарнях, школах і на підприємствах, забезпечуючи безпеку людей і сімей", - заявила Кувшинникова, нагадавши, що з початку повномасштабного вторгнення Росія застосувала проти України близько 9 600 ракет та 14 тис. ударних безпілотників.
Окрім ракет та безпілотників, на Україну щодня падає близько 45 тис. артилерійських снарядів, а на цивільне населення та інфраструктуру щомісяця скидається 3200-3500 керованих авіабомб.
"Все це говорить про те, що для зупинки російської армії, припинення терору проти мирного населення та цивільних об'єктів і порятунку людських життів необхідно зробити наступний логічний крок – прийняти рішення про застосування далекобійних засобів. Проти легітимних військових цілей на території Росії. Зокрема по місцях зосередження російських військ і техніки, військових базах, аеродромах, об'єктах матеріально-технічного забезпечення та інших військових об'єктах", - наголосила Кувшинникова.
Як повідомлялося, 26 серпня на Україну було здійснено наймасовішу атаку ракетами та безпілотниками. Є загиблі і поранені, і перелік жертв цього дня ще не закінчено.