Україна під час вступу в НАТО може за прикладом Фінляндії та Швеції обійти етап отримання Плану дій щодо членства в Альянсі, вважає тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін. Під час інтерв'ю ЄП вона заявила, що ця процедура не є обов'язковою.
"Що стосується можливості вступу Фінляндії без ПДЧ, то План дій щодо членства ніколи не був юридичною вимогою для приєднання до НАТО, а отже, Україна також може вступити до Альянсу без ПДЧ. Однак я би не називала це скороченою процедурою", - зазначила тимчасова повірена.
Вона пояснила, що ПДЧ - це програма, виконання якої допоможе країні-кандидату наблизитися до вимог НАТО. Якщо, наприклад, якась держава відповідає усім вимогам Альянсу - План дій для неї не потрібен.
"Тому як Україна, так і будь-яка інша держава не має отримувати План дій щодо членства та виконувати його у разі, якщо ви загалом будете відповідати більшій частині вимог", - сказала Крістіна Квін.
Нагадаємо, у березні президент України Володимир Зеленський заявляв, що повністю охолов до НАТО. Причина на той момент була в тому числі й в небажанні Альянсу закрити небо над Україною - такий крок міг би захистити наші міста від хаотичних бомбардувань рашистів. Також президент зазначав, що не бачить перспектив нашого вступу в блок, позаяк в НАТО нас ігнорують.