Україна не робитиме виключень для Угорщини в питанні нацменшин, заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Цей пункт є критерієм Єврокомісії для початку переговорів про вступ в ЄС. Під час інтерв'ю УП політична діячка нагадала, що у нашій країні є також румунська, грецька та болгарська меншини, але "найголосніше кричать" саме у Будапешті, що не є ознакою наявності проблем.
За словами Стефанішиної, наразі Україна веде перемовини також з Румунією, чия нацменшина - одна з найбільших у нашій державі. Втім, зі сторони Бухареста "такого крику" немає. Тож віцепрем'єрка припускає, що Угорщина політично взагалі не зацікавлена назавжди закрити це питання.
Вона наголосила, що Україна планує змінити законодавство про нацменшини з огляду на питання з освітнім процесом. Втім, підхід до всіх буде однаковим.
"Наш етап переходу на новий рівень законодавчого регулювання більш прогресивний. Він створить і ясність на місцях, тобто освітяни на місцях – у Закарпатській, в інших областях України – будуть мати більшу ясність стосовно організації навчального процесу", – пояснила вона.
Нагадаємо, політичний директор прем’єр-міністра Угорщини Балаж Орбан заявив, що Будапешт може заблокувати початок перемовин про вступ України в ЄС, якщо не будуть виконані вимоги країни щодо закону про мову освіти для меншин. Політик має на увазі документ, який зобов'язує нацменшини, в тому числі й угорську, отримувати щонайменше 70% освіти українською мовою. У Будапешті переймаються, що діти з угорськомовних сімей, які проживають в нашій країні, через це відставатимуть у навчанні.
Детальніше про ситуацію читайте у статті Володимира Кравченка для ZN.UA "Торги Орбана: чого Угорщина насправді домагається від України".