UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна вважатиме колаборантами всіх, хто залишився на окупованих територіях? Абсолютна маячня — Зеленський

Президент спростував брехливі повідомлення, які поширює російська пропаганда.

На тлі останніх невдач на полі бою російська пропаганда активізувала інформаційний тиск на власне населення та жителів тимчасово окупованих територій України. Зокрема, в росЗМІ поширюються брехливі повідомлення про те, що українська влада, нібито, вважатиме колаборантами ледь не усіх, хто нині перебуває в захоплених населених пунктах. Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні спростував цю інформацію і додав, що покарання понесуть лише ті, хто дійсно на це заслуговує.

За словами президента, в Україні, на відміну від РФ, розуміють «елементарні речі» і знають, що на окупованих територіях переважна більшість жителів не співпрацює з ворогом, а навпаки підтримує свою країну і часто намагається допомогти ЗСУ якнайшвидше звільнити її. Він зазначив, що розповіді кремлівських пропагандистів не відповідають дійсності.

«Абсолютна маячня. Якщо людина не служила окупантам і не зрадила Україну, то немає підстав вважати таку людину колаборантом. Це елементарні речі. Якщо вчитель залишився українським вчителем і не брехав дітям про те, хто ворог, або якщо людина залишилась українським працівником української комунальної служби і, приміром, допомагала зберегти енергопостачання для людей, то не можна в чомусь таку людину звинувачувати», — пояснив Зеленський.

Він наголосив, що на окупованих територіях і справді є ті, хто зрадив Україну, але такі випадки доволі швидко встановлюються СБУ і не є масовими, як це намагаються показати в Росії. 

Читайте також: В Мелітополі підірвали автомобіль колаборантки, яка очолювала напрям освіти

Раніше експерти поділилися власними думками про те, як закрити колаборантам і зрадникам дорогу в українську політику.

Детальніше про життя людей на окупованих територіях та правові норми українського законодавства, які регулюють поняття колабораціонізму і відповідальності за нього, читайте у статті Олександра Неберикута та Олександра Клюжева «ОКУПОВАНІ: як вижити під пресом агресора, який зайняв твоє місто?».