UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна, Велика Британія, Канада та Швеція вимагають згоди Ірану на арбітраж

Арбітражний спір ініціюється відповідно до Конвенції про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки цивільної авіації.

Україна, Канада, Швеція та Британія вимагають, щоб Іран погодився на арбітражний розгляд спору, пов'язаного з катастрофою літака рейсу PS752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" 8 січня 2020 року. Про це йдеться у спільній заяві Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752, яку оприлюднило МЗС України.

"Ми, міністри, які представляють Канаду, Швецію, Україну та Сполучене Королівство, зробили сьогодні конкретні кроки, спрямовані на притягнення Ірану до відповідальності за незаконне збивання літака рейсу PS752 авіакомпанії Міжнародні авіалінії України", – йдеться у заяві.

"Вимагаємо, щоб Іран погодився на арбітражний розгляд спору, пов’язаного зі збиттям літака рейсу PS752 двома ракетами класу земля-повітря, запущеними незаконно та навмисно членами підрозділу протиповітряної оборони Корпусу вартових Ісламської революції Ірану".

Якщо сторони не можуть протягом півроку домовитися про умови організації незалежного третейського суду, спір може бути переданий на розгляд Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Читайте також: Трагедія рейсу PS752. Рік потому

Координаційна група продовжить докладати всіх можливих зусиль для притягнення Ірану до міжнародної відповідальності за численні порушення міжнародно-правових зобов'язань за кількома договорами. Сьогоднішній крок є частиною комплексної стратегії, спрямованої на забезпечення прозорості та справедливості для жертв трагедії та їхніх сімей.

Нагадаємо, 8 січня 2020 року пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії МАУ, який виконував рейс Тегеран-Київ, був збитий в районі аеропорту ім.Імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту.

На борту перебували 167 пасажирів та дев'ять членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед загиблих – 11 громадян України