Україна та Канада створять міжнародну коаліцію щодо повернення українських дітей, яких Росія незаконно вивезла під час війни. Про це під час візиту до Києва заявила глава канадського Міністерства закордонних справ Мелані Жолі.
«Пізніше сьогодні Канада та Україна створять нову міжнародну коаліцію щодо повернення українських дітей, яка об'єднує країни світу для захисту інтересів цих дітей», – заявила Жолі під час пресконференції з головою українського МЗС Дмитром Кулебою.
У рамках цієї коаліції Канада планує використати власну дипломатичну мережу по всьому світу. За словами Жолі, таким чином Канада спілкуватиметься так, ніби «це були б канадські діти».
«І ми вестимемо переговори з багатьма країнами світу. Мексика, Бразилія, ПАР, Катар. І звідти ми підвищуватимемо поінформованість про цих дітей. Ми будемо підвищувати обізнаність із цього питання. Ми зберемо багато країн, щоб поговорити про це. І, звичайно, так, ми працюватимемо з країнами, які мають прямі відносини з Росією, щоб ці діти повернулися додому, тому що кожна дитина, яку повертають у свою родину, – це сама по собі перемога», – підсумувала Жолі.
Як повідомлялося раніше, у 2023 році Парламентська асамблея Ради Європи визнала, що депортація російськими загарбниками дітей з української території до РФ або інших тимчасово окупованих районів є геноцидом. ПАРЄ засудила Росію також за порушення зобов'язань з міжнародного гуманітарного права через невиправдані затримки з поверненням українських дітей та перешкоджання возз'єднанню членів сімей.
За офіційними даними України, Росія депортувала понад 19 тисяч українських дітей. Кількість викрадених неповнолітніх не є точною і в офіційних даних фігурують лише верифіковані діти. За словами уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, кількість депортованих дітей становить приблизно 150 тисяч.
Відважна бабуся зуміла повернути до сім'ї депортованого в РФ онука. Близько пів року вона виборювала його, проїхала не одну тисячу кілометрів, але за допомогою громадських організацій повернула онука додому. Про те, як їй це вдалося, пише Юлія Мельничук у статті «Вкрадені Росією українські діти: одна із 19 514 історій» на ZN.UA.