UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна та Грузія можуть стати членами НАТО — Курт Волкер

Це можливо попри те, що частина їх територій окупована Росією

Колишній спеціальний представник Державного департаменту США Курт Волкер вважає, що попри наявність у їх складі окупованих територій, Україна та Грузія можуть стати членами НАТО. Про це він заявив в інтерв’ю «Європейській правді».

Ну думку Волкера, цілком можливим є застосування запропонованої колишнім генсеком НАТО Андерсом фог Расмуссеном однойменної формули.

«Формула Расмуссена» передбачає домовленість НАТО та країни-кандидата про те, що вони не повертають окуповані території силою: тобто  Грузія і НАТО оголошують, що ані перша, ані другий  не підтримують силову операцію для повернення Абхазії та Південної Осетії, натомість підтримують їхню мирну реінтеграцію в Грузію.

Читайте також: НАТО проситиме Україну про вступ в Альянс, а не навпаки — експерт

«Разом із цим йде домовленість про вступ Грузії до НАТО за умови, що стаття 5 діє лише на підконтрольну уряду територію, а на Абхазію та Південну Осетію поширюється тільки після того, як вони мирно реінтегруються до Грузії. Тобто для Грузії формула є», — пояснив Волкер.

Водночас, за його словами, для України ця формула зараз вже не підходить, оскільки Росія своєю повномасштабним нападом зруйнувала таку можливість.

Читайте також: Відмова прийняти Україну в НАТО це історична помилка - Зеленський

«Тому я вважаю, що Україна має воювати, щоби повернути всі свої землі. Це надто небезпечно —  лишати будь-яку частину України під російською окупацією. Це те, що я чую від своїх українських друзів та колег. Тобто Україна продовжуватиме воювати. Але якщо у якийсь момент буде досягнутий мир, то формула Расмуссена щодо дії статті 5 може бути застосована і тут», — сказав він.

Президент Зеленський заявив, що лише втрата Росією всього захопленого та відповідальність за агресію буде запобіжником проти нових війн.

Як повідомлялось, чинний Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що у війні Росії проти України перед Альянсом є два завдання: підтримувати Україну і не допустити прямого зіткнення між НАТО і РФ, запобігти поширенню війни.

Раніше генсек НАТО попередив, що Захід має бути готовим підтримувати Україну протягом тривалого часу та порадив припинити скаржитися.