UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна та Фінляндія підписали безпекову угоду. Стубб прибув до Києва

Також глава Фінляндії оголосив про пакет допомоги вартістю 188 мільйонів євро.

Україна та Фінляндія у середу, 3 квітня, підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку. Документ закріпили підписами під час візиту президента Фінляндії Александра Стубба до Києва, повідомив президент України Володимир Зеленський у Telegram.

«Сильний документ, що засвідчує готовність Фінляндії й надалі підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії. Фінляндія надаватиме довгострокову військову та фінансову допомогу, а також поглиблюватиме співпрацю з Україною в політичній, фінансовій, гуманітарній галузях та у сфері реформ», - зазначив Зеленський.

Також він додав, що Фінляндія допомагатиме Україні відбудовувати енергетичний сектор, оцінювати екологічні збитки, посилювати захист кордону й критичної інфраструктури, а також лікуватиме українських військових.

Як повідомив у свою чергу Офіс президента Фінляндії, Стубб також оголосив про рішення Фінляндії направити Україні 23-й пакет оборонної допомоги вартістю188 мільйонів євро. Фінляндія стала восьмою країною, яка підписала двосторонню безпекову угоду з Україною.

Це перший візит Александра Стубба, який вступив на пост президента 1 березня 2024 року, до Києва на такому рівні. Його супроводжує спікер парламенту Фінляндії Юссі Халла-Ахо.

Вранці гості відвідали аеропорт Гостомель та поспілкувались із захисниками аеропорту. Також вони поклали квіти до стіни меморіалу в Києві пам’яті українських воїнів, полеглих на війні.

Під час зустрічі президенти обговорили, серед іншого, поточну ситуацію на фронті, підтримку Фінляндією України та зусилля України для досягнення справедливого і тривалого миру.

Раніше угоди про співробітництво у сфері безпеки з Україною підписали Німеччина та Франція. Що спільного в цих трьох угодах? Якими є відмінності? Навіщо вони нашій країні? Аналіз читайте  в статті Володимира Кравченка «Угоди з Францією та Німеччиною: що вони означають для України». Загалом Україна підписала безпекові угоди раніше із сьома державами: Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією і Нідердандами.