Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна «просто погодилася» з тим, що США ввели санкції проти ряду українських громадян, включно з народними депутатами, санкції за втручання в американські вибори. Він також нагадав, що у фігурантів санкційного списку є право відстоювати свої права в суді, передає «Інтерфакс-Україна».
«Україна, як держава, просто погодилася з цими санкціями, але пізніше ці люди повинні захистити себе в суді, як це повинно бути в усьому цивілізованому світі», - заявив Шмигаль у ході спільної з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом пресконференції в Брюсселі 9 лютого.
Коментуючи підстави для введення санкцій, голова уряду зазначив, що Україна, як і США, стикається з інформаційними спецопераціями і кібератаками.
«Зараз Україна стикається з гібридною агресією Росії. У нас є багато випадків, коли пропагандистські канали, коли пропаганда через Інтернет потрапляє в український медіапростір. Ця пропаганда, гібридні технології, кібератаки також впливають на інші країни. Я впевнений, що Сполучені Штати теж знаходяться під тиском кібератак і пропаганди, як і Україна», - розповів Шмигаль.
Нагадаємо, що до санкційного спику потрапили семеро українських громадян і чотири зареєстрованих в Україні компанії: депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський, екс-прокурор Костянтин Кулик, колишній депутат-утікач Олександр Онищенко, а також бізнесмени Антон Симоненко, Андрій Теліженко, Петро Журавель, ТОВ «Ера Медіа», ІА «Онлі Ньюз», ТОВ «Скептик» і сайт NABULeaks, пов'язані з депутатом Андрієм Деркачем, якого включили до санкційного спику ще у січні. У США його називають «російським агентом із десятирічним стажем».
Санкції проти них ввели 11 вересня за публікацію «плівок Байдена» і «розкрутку» цієї теми в медіа з метою вплинути на результати виборів президента США.
1 лютого Дубінського виключили з фракції «Слуги народу». При цьому він залишається головою київської обласної партійної організації і заступником голови податкового комітету.
Навесні 2020 року ексрегіонал Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито свідчили про вплив колишнього віце-президента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. За словами депутата, одна з тем записів стосується «отримання $1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції». Він стверджував, що записи нібито датовані 2015-2016 роками і в них ідеться про необхідність звільнення тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна, «який тоді розслідував справу Burisma і вийшов на Байдена».
Після оприлюднення «плівок Деркача» Порошенко звинуватив Офіс президента і олігарха Ігоря Коломойського в провокації, до якої причетні російські спецслужби. Він також вказав на ризик втрати двопартійної підтримки України в разі спроби втручання у вибори президента США. У штабі Джо Байдена назвали«плівки Деркача» відредагованою нісенітницею.
Докладніше про суть того, що відбувається навколо «плівок Деркача» читайте в статті Тетяни Силіної «Гра Україною» для читачів ZN.UA.