UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна повинна отримати запрошення до НАТО вже у липні, інакше війна може затягнутися на десятиліття – експерт

В історії немає випадків, коли б Росія атакувала країни – члени НАТО або країни, які мають двосторонні безпекові угоди зі США, підкреслює Альона Гетьманчук.

Щоб російська воєнна агресія припинилася якнайшвидше, Україна має отримати запрошення вступити в НАТО і розпочати вступні переговори вже у липні, під час саміту воєнного альянсу в Вільнюсі, пише директор Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук у статті «Україна - НАТО: у Вільнюсі мають бути виправлені помилки Будапешта та Бухареста».

«Після тривалих дискусій виглядає так, що українська влада сформувала позицію, яка саме й полягає в тому, аби добиватись у Вільнюсі запрошення до членства та надання Україні тимчасових безпекових гарантій від низки країн-членів на той час, доки триватиме власне вступний процес. Кристалізація цієї позиції стала очевидною на спільному прес-брифінгу генсека Альянсу Столтенберга та президента України Зеленського, який подякував за адресоване йому запрошення відвідати Вільнюський саміт НАТО, однак наголосив, що набагато важливіше у Вільнюсі мати запрошення для України вступити до Альянсу, а також пропозицію тимчасових безпекових гарантій», - йдеться у статті.

Читайте також: Зеленський анонсував створення офісу для проведення євроінтеграційної реформи

Водночас, за її словами, треба бути обережним з аргументом про те, що НАТО нібито «не може» прийняти до себе країну, в якій точаться активні бойові дії.

«Це може перетворитися на своєрідну пастку. Ті, хто проштовхує таку ідею, фактично заохочують Путіна розробити сценарій, за яким військові дії в тому чи іншому вигляді триватимуть якщо не десятиліттями, то роками», - пояснила експерт.