Українські та іранські фахівці провели експертну зустріч, на якій обговорили військову співпрацю Ірану а РФ. Зустріч експертів підтверджують іранське державне агентство IRNA та речник мміністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
«Іран вважає, що непорозуміння, які виникли після публікації американських ЗМІ про запуск лінії з виробництва (іранських) дронів у Росії, можна вирішити шляхом продовження діалогу з Україною. Наразі зроблено важливі кроки у взаємодії експертів з обох країн», - повідомляє іранська сторона.
У Постійному представництві Ірану в ООН заявили, що направили ноту американському виданню The Washington Post, яке оприлюднило матеріал про розгортання виробництва іранських дронів у РФ. А також запросили в України зустріч на рівні експертів.
Тегеран наголошує, що співпраця експертів триватиме до врегулювання усіх питань щодо постачання і використання Росією іранської зброї.
Іранська сторона стверджує, що наукова та дослідницька співпраця із РФ почалася задовго до російсько-української війни. І не суперечить резолюції Ради Безпеки ООН щодо передачі зброї третім країнам, термін якої «закінчився в жовтні 2020 року».
Водночас українські фахівці на зустрічі з іранськими експертами наголосили, що наслідки співпраці з РФ будуть непорівнянні з потенційною вигодою.
«Така експертна зустріч справді відбулася. Подробиці я розголошувати не можу, водночас можу запевнити, що українська сторона продовжує вживати максимально жорстких заходів, щоб унеможливити використання іранської зброї з боку Росії для війни проти України», - коментує Ніколенко для «РБК-Україна».
Чим наша країна може відповісти на рішення Тегерана вступити у війну на боці агресора? Які інструменти може задіяти Київ, щоб запобігти поставкам іранської зброї Москві? Про ірансько-російське військово-технічне співробітництво та реакцію України читайте у статті Володимира Кравченка «Ракети для Росії: Україна може серйозно покарати Іран».