UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна понад 300 років живе під тиском Росії, але не втратила ідентичності. Вистоїть і зараз – Кулеба

Україна добре справляється з тиском Росії останні 8 років, впевнений глава МЗС.

Голова української дипломатії Дмитро Кулеба наголосив, що Росія намагається чинити економічний тиск на Україну.

"Поступово кількість російських військових та зброї на кордонах та окупованих територіях збільшується, але поступово. Така динаміка є. Але в будь-який момент Росія має логістичні можливості, щоб зробити різке нарощення. Не таке як зараз повільне. Плюс військові навчання Білорусі та Росії, які загрожують європейській безпеці. Росія не лише підвищує військовий тиск на Україну, але й економічний тиск. Навчання в Чорному та Азовському морях порушать навігацію між Туреччиною, Босфором та Одесою. Росія намагається чинити економічний тиск на Україну”, - сказав Кулеба через відеозв'язок під час паризького Форуму “Україна-Франція”, який організовується Центром “Нова Європа” спільно з Французьким інститутом міжнародних відносин (IFRI).

У відповідь, чи вистоїть Україна під час довготривалого пресингу з боку Росії, Кулеба сказав, що з 2014 року “ми живе під тиском, але непогано даємо собі раду”. 

Ми майже 300 років живимо під тиском Росії та не втратили себе, відновили незалежність й залишилися українцями, не втратили ідентичності. Ця криза звершиться добре, бо Україна стоїть на стороні правди та захищає себе. Впевнений, що ми переможемо”, - наголосив Кулеба.

Читайте також: У Путіна відреагували на претензії України через закриття Росією частин Чорного та Азовського морів

10 місяців тому, у квітні 2021 року, джерела ZN.UA розповідали, що Путін провів нараду, де обговорювалося, як економічними засобами добити Україну. Вирішили піти двома шляхами. Один із цих шляхів - "Північний потік-2", який вже добудували, але ще не сертифікували в ЄС. Другий – встановлення економічної блокади українських портів, що має погіршити економічну та соціально-політичну ситуацію в українській частині Азово-Чорноморського басейну. (Нагадаємо, в цих районах України сильні проросійські настрої.)

Докладніше про те, до чого можуть призвести прагнення Кремля закрити Чорне та Азовське моря, читайте у статті Володимира Кравченка "Не війною, то блокадою?".