UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна отримає роту танків Leopard — Дуда

Президент Польщі натякнув, що це не єдиний тип танків, який отримає Україна. 

В рамках міжнародної коаліції союзників, серед яких і Польща, Україна отримає роту танків Leopard, заявив під час візиту до Львова 11 січня президент Польщі Анджей Дуда.

"Нещодавно ми дійсно ухвалили рішення про передачу такої підтримки Україні з боку Польщі. Роту танків Leopard буде надано в рамках коаліції", - заявив Дуда на пресконференції з Зеленським та Наусєдою.

Він зазначив, що рішення про формування такої міжнародної коаліції вже ухвалено.

"Ви знаєте, що необхідно отримати певні офіційні домовленості та згоди. Але спочатку нам необхідно створити міжнародну коаліцію. І ми ухвалили рішення щодо формування цієї міжнародної коаліції", - сказав Дуда.

Президент Польщі додав, що рішення про надання Україні першої роти танків Leopard разом з іншими типами танків буде надана державами-членами коаліції дуже скоро.

Зазначимо, що танкова рота налічує 10 танків. Водночас на озброєнні Польщі перебуває 240 танків Leopard. За даними ЗМІ, польський уряд готовий передати Україні більшість танків.

Читайте також: «Червоні лінії» Путіна – це міф, а Україні потрібні Abrams та Leopard – Bloomberg

Про те, що Польща всерйоз розглядає можливість передати Україні танки німецького виробництва Leopard стало відомо ще 7 січня. Тоді ж чутки підтвердив глава уряду Польщі Матеуш Моравєцкій. Вже 10 січня це питання обговорювали ла засідання Ради національної безпеки Польщі. 

Коментуючи можливість передачі Україні німецьких танків канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що він вважає за необхідне робити такі кроки “спільно із союзниками”. 

Leopard 2 — основний бойовий танк Німеччини,який був розроблений у 1979 році. Перебуває на озброєнні Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини. Всього випущено 3200 танків цієї моделі.

Танки Leopard набагато щільніше броньовані та краще захищені від бронебійних куль, ніж бойові машини, які раніше пропонували Україні Франція, Німеччина та Сполучені Штати.