UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна не збирається дезавуювати «Мінськ»: У МЗС відреагували на «шквал емоцій» Кремля

Окупанти блокують перетин лінії розмежування жителями окупованих територій, в той час як Україна докладає зусиль для відновлення роботи всіх КПВВ.

Міністерство закордонних справ України рішуче відкинув звинувачення російського МЗС в спробах Києва «дезавуювати Мінські домовленості», йдеться в заяві українського зовнішньополітичного відомства, поширеній увечері вівторка, 17 листопада.

Претензії росіян стали реакцією на спільне німецько-французьке заяву щодо врегулювання конфлікту в Донбасі.

«У спільній заяві зовнішньополітичних відомств Німеччини та Франції... відзначено, що українська сторона, дотримуючись досягнутих у Парижі домовленостей, створила умови для поліпшення ситуації на контрольно-пропускних пунктах в'їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях України до настання зими і полегшення положення цивільного населення, відкривши пункти пропуску «Золоте» і «Щастя» в Луганській області, як це і планувалося, 10 листопада 2020», - сказано в заяві.

На позитивну оцінку Берліном і Парижем зусиль української влади Кремль відповів «шквалом емоцій, необгрунтованої критики і маніпулятивних звинувачень», констатували в МЗС.

«Вони не відповідають дійсності і є невдалою спробою виправдати подальшу агресивну політику Російської Федерації щодо України і небажання російської сторони зробити, принаймні, мінімальні кроки для полегшення гуманітарної ситуації, сприяння безперешкодному здійсненню контактів між громадянами України по обидва боки лінії розмежування», - йдеться в заяві.

У МЗС нагадали, що проект плану спільних кроків учасників ТКГ з виконання «Мінська», що було підготовлено за ініціативою голови української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука і представлений на розгляд Тристоронньої контактної групи, містить практичні пропозиції щодо повного припинення конфлікту, демілітаризації окремих районів Донецької та Луганської областей та створення умов для проведення місцевих виборів на Донбасі. У відомстві підкреслили, що цей план повністю відповідає духу і букві Мінських домовленостей 2015 року.

Російські окупаційні формування продовжують т блокувати перетині лінії розмежування цивільними особами, а також спостерігачами ОБСЄ. У той час як Україна відкрила новий КПВВ «Щастя», а також відновила роботу інших пунктів.

Читайте також: Україна оновила План звільнення Донбасу: нові деталі

Нагадаємо, 5 листопада стало відомо, що Україна пропонує, щоб конфлікт в Донбасі було вирішено, а окремі райони Донецької і Луганської областей демілітаризовані вже на початку 2021 року. Це і є основною умовою проведення виборів на території ОРДЛО вже в березні наступного року.

Потім прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія нічого не знає про план дій.

Резніков же пізніше заявив, що російське керівництво   могло все ще не ознайомитися з новим планом України з виборів на окупованих територіях Донбасу. А всі документи були передані в ОБСЄ, яка повинна ознайомити з ними російську сторону.