Рішення Палати представників США виділити 61 мільярд доларів на давно відкладену допомогу Україні доводить, що країна не стане "другим Афганістаном", заявив у неділю президент Володимир Зеленський в інтерв'ю програмі Meet the Press на каналі NBC.
"Ця допомога посилить Україну і надішле Кремлю потужний сигнал про те, що це не буде другий Афганістан", - сказав Зеленський. "Сполучені Штати залишаться з Україною, захищатимуть українців і... вони захищатимуть демократію у світі", - додав він.
Зеленський заявив, що частину його власних сил також «вичерпано». «Нам потрібно їх замінити. Але ці нові бригади повинні мати обладнання», - сказав він Meet the Press.
Законопроєкти ще мають бути ухвалені Сенатом, а потім підписані президентом Джо Байденом, який пообіцяв зробити це негайно, при цьому Пентагон додає, що діятиме швидко, щоб допомогти Україні.
"Нам дійсно потрібно довести це до фінальної точки", - сказав Зеленський. «Ми хочемо зробити все якнайшвидше, щоб якнайшвидше отримати відчутну допомогу для солдатів на передовій. Не пізніше, як за шість місяців».
Він додав, що для ефективного протистояння українцям потрібна дефіцитна зброя: стратегічна далекобійна зброя, артилерія, ATACMS. Зеленський переконаний, що після стабілізації на фронті ЗСУ зможуть отримати ініціативу, і завдяки підтримці США Україна отримає шанс на перемогу.
Радянський Союз вторгся в Афганістан в 1979 році, спровокувавши повстання часів холодної війни, в ході якого США фінансували і озброювали моджахедів, які через десять років витіснили російські війська. Потім в Афганістані почалася громадянська війна, і незабаром до влади прийшов Талібан, який керував здебільшого з 1996 по 2001 рік. У тому ж році їхнє рішення надати притулок Аль-Каїді призвело до вторгнення США після терактів 11 вересня, що спровокувало ще один заколот. Майже через 20 років Сполучені Штати також нарешті пішли з Афганістану, залишивши афганські сили розбитими та виснаженими, коли Талібан повернувся до Кабулу, щоб знову захопити владу.
Згода Конгресу на виділення фінансових ресурсів, необхідних для продовження допомоги Україні, не знімає з порядку денного хоч дві проблеми, без вирішення яких неможливо закінчити війну проти російської агресії на прийнятних для України умовах. Про що саме йдеться – пише колишній посол України в США Олег Шамшур у статті "У Конгресі крига скресла. Що далі за допомогою України?" на DT.UA.