За оптимістичним сценарієм Україна може стати постачальником водню, отриманого з поновлюваних джерел енергії, європейським споживачам до 2024 року. Про це на IV Форумі асоціацій в Києві повідомив глава українського МЗС Дмитро Кулеба.
На думку Кулеби виробництво і постачання водню в Європу, є для України стратегічною метою. Зокрема, Україна планує стати одним з найбільших водневих транзитерів на континенті.
"ЄС визначив Україну як пріоритетного партнера в постачанні цього нового типу енергії європейським споживачам. У нас є ресурси, політичне бажання і амбіція зробити Україну ключовим постачальником" зеленого "водню в ЄС. Такі проекти вже запущені, і відповідно до оптимістичного сценарію, до 2024 року ми зможемо запустити перші експортні поставки", — заявив Кулеба.
Раніше було підписано угоду, в якому чотири країни — Україна, Словаччина, Чехія та Німеччина - домовилися про створення «Центрального водневого коридору» , через який водень буде постачатися з України в країни ЄС.
На думку надзвичайного і повноважного посла Німеччини в Україні Анки Фельдгузен газотранспортну систему, яка існує в Україні сьогодні, можна використовувати для транспортування в Європу невеликої частини водню — 25%.
"Укртрансгаз" заявив про те, що готовий розглянути варіант переведення одного зі сховищ газу на зберігання водню.