UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може не отримати запрошення до членства в НАТО у Вільнюсі: хто стане на заваді

Один із членів хоче розвитку подій за власним сценарієм.

Під час Саміту НАТО у Вільнюсі в липні цього року Україна може і не отримати довгоочікуване запрошення до членства в альянсі, а на заваді цьому можуть стати Сполучені Штати Америки, пише у своєму матеріалі «Чи стане, і коли, Україна 33-м членом НАТО?» Володимир Кравченко.

Попри те, що вище політичне керівництво держави запевняє, що «Вільнюс-2023 — це можливість виправити помилки Бухареста 2008 року», у Києві підозрюють, що влітку Україна отримає лише переформатований Комплексний пакет допомоги, а в питанні запрошення України в НАТО Альянс обмежиться загальними словами.

«За однією з версій, озвученою високопоставленими співрозмовниками ZN.UA, шлагбаум поставили США, які хочуть, щоб «доленосні, історичні рішення» приймалися на ювілейному саміті у Вашингтоні (у 2024 році НАТО святкуватиме 75-річчя)», - зазначає Кравченко.

Читайте також: Нової зброї недостатньо: The New York Times про виклики майбутнього наступу України

Натомість  якщо і наступного року «історичного рішення» стосовно України не приймуть, це буде сигналом для Києва, що НАТО в принципі уже не розглядає членства нашої країни у військово-політичному союзі, а всі заяви — порожня балаканина.

«Як попередження слід сприймати слова Столтенберга, що Україна стане членом НАТО після перемоги над Росією», - вказує аналітик.

Зокрема перспектива вступу України в Альянс за прискореною процедурою залежить не тільки від розкладів у самій військово-політичній організації та російського фактора, а й від ситуації на російсько-українському фронті і успіху майбутнього контрнаступу.