UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і далі житиме поруч із Росією — Зеленський про основні акценти при відбудові України

Президент заявив, що країна має бути максимально безпечною., екологічною та безбар’єрною

Відновлення України після війни має бути не локальним проектом, а спільним завдання всього цивілізованого світу, заявив у понеділок під час виступу на конференції з відновлення України у Лугано президент Володимир Зеленський.

Зеленський заявив, що задля досягнення довгострокових результатів, окрім інституційного розвитку після війни, основними засадами відбудови країни мають бути максимальна безпека, технологічність, дотримання екологічних стандартів та використання "зелених" технологій, максимальна реалізація принципів безбар'єрності, а також акцент на інтересах конжної конкретної громади і максимальна прозорість під час планування, використання грошей та виконання проєктів.

«Ця війна не просто наша, не просто локальна десь на сході Європи. Це напад Росії на все, що є цінністю для нас із вами. Тому й відновлення України – це не локальний проект, не проект одного народу, а спільне завдання демократичного світу. всіх країн, які можуть сказати про себе – ми є цивілізованими», - заявив Зеленський.

Говорячи про відновлення, він зазначив, що «звичайно, це означає будівництво, масштабне будівництво, величезне фінансування та колосальні інвестиції. Звичайно, це означає абсолютно новий рівень безпеки по всій нашій країні, якою й далі житиме поруч із Росією».

«Але це означає також новий технологічний рівень. Це означає також можливість наших з вами країн, наших з вами компаній, наших з вами фахівців показати чомусь свобода – потужніша, ніж будь-яка тиранія», - заявив він.

Зеленський висловив подяку країнам, які «позитивно сприйняли пропозиції взяти шефство над регіонами, містами чи галузями, що постраждали від війни» та запросив всі країни цивілізованого світу, амбітні компанії та фахівців приєднатися до «наших зусиль».

На його думку, це дозволить створити мільйони нових зв'язків у демократичному світі, в Європі, між нашими країнами.

«Кожне місто, кожна громада, кожна відбудована галузь матиме історичне свідчення про те, хто допоміг цьому. Тільки уявіть – це не просто прапори країни-партнера на в'їзді до міста, а вплетеність у нову тканину життя в Україні традицій та надбання всіх, хто працював над відновленням.  І, безумовно, я вдячний Європейській Комісії за ініціативу створити спеціальну європейську платформу відновлення України», - зазначив президент.

Читайте також: Кремль хоче зруйнувати Україну, ми ніколи не дозволимо цьому статися —  фон дер Ляйєн

У швейцарському місті Лугано 4-6 липня триватиме Конференція з відновлення України (URC2022) , на якій  очікується ухвалення так званої Луганської декларації про засади подальшої співпраці. До участі в конференції запрошені понад 40 держав і понад 20 міжнародних організацій.