UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна чекає від США і Німеччини конкретних гарантій у зв'язку з "Північним потоком 2" – Кулеба

На Михайлівській кажуть, що Україна буде продовжувати виключно дружній тиск на партнерів.

Україна очікує, що США і Німеччина перейдуть від словесних заяв до конкретних гарантій у зв'язку з "Північним потоком 2", сертифікація якого вже почалася в Німеччині, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Станом на зараз позиція України залишається незмінною: ми бачимо, що партнери чують те, що ми їм говоримо і ті пропозиції, які ми вносимо, але рішення ще не прийняті. Ми будемо продовжувати переговори, виключно дружній тиск на партнерів, тому що час переходити від словесних запевнень до конкретних гарантій, тим більше, що ми бачимо, що РФ на європейському газовому ринку перейшла до конкретних дій, накручуючи ціну на газ, створюючи ефект непередбачуваності ринку та ажіотаж через дефіцит. Тому зараз вже треба діяти Німеччини, Сполученим Штатам", - сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в четвер.

Глава української дипломатії додав, що Україна та інші країни Центральної Європи готові діяти разом з ними.

Проте російський монополіст "Газпром" не зможе запустити газопровід 1 жовтня. І в Москві це визнали.

Читайте також: "Звичка канючити в Заходу": Лавров вирішив, що в "України немає гідності"

9 вересня в Німеччині відбулася зустріч представників Росії і ФРН, присвячена транзиту газу через Україну. Після цього в Москві заявили: Росія не має наміру зупиняти транзит газу через територію України після запуску «Північного потоку-2». Але, за словами речниці МЗС РФ Марії Захарової, це питання залежить від обсягів майбутніх європейських закупівель та конкурентоспроможності альтернативних маршрутів.

Своєю чергою керівник «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив, що Україна продовжує працювати над тим, щоб «Північний потік-2» не зміг запрацювати. У своїй боротьбі Україна спиратиметься на газову директиву ЄС, дія якої поширюється на російський газопровід.

25 серпня Вищий земельний суд Дюссельдорфа виніс рішення, яким визнав: дія газової директиви ЄС поширюється на споруджуваний російський газопровід «Північний потік-2». Це означає, що доставка і транспортування газу повинні бути розділені, а оператор Nord Steam 2 - стати незалежним від «Газпрому».

Що означає рішення німецького суду для України? Які дії треба розпочинати Києву, щоб створити додаткові проблеми «Газпрому»? Читайте в статті Михайла Гончара «Оператор газопроводу« Північний потік-2 »програв суд в Німеччині» у ZN.UA.