Навряд чи указ президента РФ Путіна від 25 серпня про збільшення чисельності російської армії, починаючи з січня 2023 року принесе значну бойову силу найближчим часом. Він радше вказує на те, що Кремль скоріш за все не віддасть наказ про масову мобілізацію, вважають аналітики Інституту дослідження війни.
Указом з 1 січня 2023 року номінальна чисельність збройних сил Росії збільшується на 137 тис. осіб з 1 013 628 до 1 150 628 осіб, нагадують у повідомленні.
“Російські військові прагнуть відшкодувати втрати від свого вторгнення в Україну та створити сили для підтримки своєї «операції». Оголошення щодо відносно скромної (проте, ймовірно, все ще недосяжної) цілі збільшення кінцевої сили переконливо свідчить про те, що Путін як і раніше налаштований уникнути повної мобілізації», – переконані в ISW.
Навряд чи Кремль сформує достатні сили для досягнення кінцевої чисельності понад 1 150 000 солдатів, як це передбачено указом. Російська армія історично не досягала цілей щодо кінцевої чисельності.
Наприклад, у 2022 році перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну вона мала лише близько 850 000 військовослужбовців дійсної служби, що значно не досягало її номінальної цільової чисельності понад один мільйон.
Росія може використати осінній призов у жовтні 2022 року, який має привести близько 130 тисяч осіб, для поповнення втрати РФ, які обчислюються десятками тисяч убитих і важкопоранених. Крім того, Кремль може включити до російської армії сили “ЛДНР” або нові підрозділи, які формально не є частиною російської армії. Попри вищесказане, “чисте збільшення бойової потужності рф в будь-якому такому випадку буде дуже значним”, застерегли у відомстві.
Нагадаємо, незважаючи на поповнення особового складу окупаційної армії, ЗСУ систематично влаштовують кремлівським силам “демілітаризацію”. Лише нещодавно українські військові “денацифікували” чотири сотні окупантів за раз.