UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина розкритикувала Україну за припинення транзиту нафти російського «Лукойла»

Мова йде про два мільйони тонн нафти на рік.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто розкритикував рішення України заблокувати постачання нафти в його країну російською компанією «Лукойл» через нафтопровід «Дружба». Він назвав такі дії «незрозумілими та неприйнятними».

Відповідну заяву очільника угорського МЗС опублікував речник уряду Золтан Ковач у соцмережі Х.

Читайте також: Потоки російської нафти зростають, оскільки Москва відмовляється від експортних обмежень — Bloomberg

За словами Сійярто, Угорщина стабілізувала постачання нафти завдяки тимчасовим рішенням, проте вони «є нестійкими в довгостроковій перспективі і потребують швидкого вирішення». Посадовець додав, що разом зі Словаччиною держави покладаються на нафтопровід «Дружба», яким «Лукойл» постачає близько двох мільйонів тонн нафти щорічно.

«Це рішення серйозно ставить під загрозу довгострокову безпеку нафтопостачання Угорщини та Словаччини», – зазначив він.

Читайте також: США хочуть обмежити нафтові поставки Росії, зберігаючи помірні ціни на бензин в Америці – The New York Times

Угорський політик закликав Україну «вирішити цю проблему» і заявив, що планує підняти це питання на засіданні Ради ЄС із закордонних справах.

«Дивно, що країна, яка прагне вступити до ЄС, ставить під загрозу енергопостачання двох країн-членів ЄС, особливо влітку, коли споживання енергії знаходиться на піку», – підсумував Сійярто.

Нагадаємо, у Нью-Йорку глава угорського МЗС зустрівся зі своїм російським колегою Сєргєєм Лавровим. Вони повторили стандартні кремлівські наративи про війну в Україні, засудили ймовірні «порушення прав людини в Україні» щодо її «національних меншин» і підтвердили, що російсько-угорські відносини продовжать розвиватися, незважаючи на «складну міжнародну ситуацію».

Читайте також: Аналітики пояснили, як Росія використовує дипломатичні зустрічі з європейськими політиками

Натомість днями 44 європейські країни схвалили план боротьби з російським «тіньовим флотом» нафтових танкерів, які РФ використовує для обходу міжнародних санкцій.