UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угода щодо експорту зерна з України — реакція світових політиків

Світова спільнота одностайна: слід змусити Росію виконати домовленості.

Заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд прокоментувала підписану сьогодні «зернову угоду», повідомляє CNN.

На думку чиновниці, тиск з боку світової спільноти та потреба Росії в грошах від власного експорту сільськогосподарської продукції, змусили Москву підписати угоду про дозвіл транзиту українського зерна через Чорне море. 

«Це сталося через те, що, я вважаю, Росія зрештою відчула гарячий подих глобального ганьби», — сказала Вікторія Нуланд, — Тепер Росія зобов'язана реалізувати цю угоду».

Нуланд  зазначила, що російська блокада ледь не спричинила не лише європейську, але й глобальну кризу з точки зору продовольчої безпеки.

Посол США в Україні Бріджит Брінк також привітала укладання у Стамбулі угоди, яка розблокує експорт українського зерна. Про це вона заявила в коментарі «Радіо Свобода».

Посол наголосила, що угода є «найбезпечнішим, найкращим і найшвидшим способом експорту зерна».

«Ми також цінуємо зусилля, справді великі і довготривалі зусилля ООН і Туреччини з підготовки цієї угоди. Врешті-решт, саме Росія перетворила на зброю питання харчування в розпал глобальної кризи продовольчої безпеки. І ми вважаємо, що ми та інші країни маємо змусити Росію виконати цю домовленість», – додала Брінк.

Читайте також: Експерт: Путіну зараз вигідно перемир’я під будь-яким приводом — вивезення зерна, обмін заручниками, полоненими чи будь-яким іншим

Глава МЗС Британії Ліз Трасс, вітаючи угоду, нагадала, що Сполучене Королівство та союзники докладали всіх зусиль, щоб досягти цієї точки. Про це йдеться у заяві МЗС Британії.

«Тепер ця угода має бути виконана, і ми будемо стежити за тим, щоб дії Росії відповідали її словам» — наголосила Трасс.

Нагадаємо, Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про експорт зерна. Свої підписи під документом поставили міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, міністр оборони Туреччини Хулусі Акар та генсек ООН Антоніу Гутерреш.

Аналогічний документ підписали сьогодні Туреччина, ООН та Росія. Підписання прямої угоди щодо зерна між РФ та Україною не буде.