Найбільші друковані ЗМІ Угорщини заявили про смерть вільної преси в країні, протестуючи проти прийняття поправок до законодавства, що регулюють роботу ЗМІ.
Найбільші друковані ЗМІ Угорщини заявили про смерть вільної преси в країні, протестуючи проти прийняття поправок до законодавства, що регулюють роботу ЗМІ.Газета Nepszabadsag, лідер ринку Угорщини за накладом, опублікувала на першій сторінці рядок "Свободі преси в країні прийшов кінець" та продублювала її на мовах усіх 27 країн ЄС.
У редакційній статті газета пояснила, що новий закон знадобився уряду країни, щоб "дресирувати, карати тих, у кого є своя думка".
На знак солідарності з колегами німецька газета Tageszeitung опублікувала аналогічний протест у своїй вступній статті.
Інша угорська газета - Nepszava - опублікувала у вступній статті малюнок, на якому зображена людина, що занесла молоток над словами : "Свобода преси є загальновизнаним правом у країнах ЄС". У своїй статті редакція Nepszava закликала на допомогу владу Євросоюзу.
У грудні 2010 року дві щотижневі угорські газети - Magyar Naracs і ES - вийшли з незаповненими вступними статтями, протестуючи проти нового закону про ЗМІ. Документ, що викликав хвилю обурення угорської преси, набув чинності 1 січня 2011 року. Він припускає, що влада країни зможе регулювати контент ЗМІ. Зокрема, чиновники отримали право штрафувати ЗМІ за образливий контент, а також матеріали, які "недостатньо збалансовані політично". При цьому штрафи для радіо і телевізійних каналів можуть доходити до 720 тисяч євро.
Спірні поправки в законодавство були прийняті за ініціативою правлячої партії Фідес (Угорський цивільний союз). За підсумками виборів, що пройшли в квітні 2010 року, вона отримала абсолютну більшість в угорському парламенті. Це дозволяє Фідес вносити зміни в законодавство країни без будь-якої підтримки.
За матеріалами: Лента.ру