UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина продовжить блокувати співробітництво України з НАТО

Сіярто вимагає не вчити угорських дітей в Україні державної мови.

Угорщина не буде підтримувати відносини між Україною та НАТО, поки Українська держава не виконає рекомендації Венеціанської комісії в частині закону "Про освіту", заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто у п'ятницю в Закарпатській області після зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіном.

"Рішення угорського уряду – однозначне. Венеціанська комісія дала рекомендації і до того часу, поки ці рекомендації не будуть виконані, ми не можемо підтримувати відносини України з НАТО... В Брюсселі в липні буде проводитися засідання НАТО щодо безпеки в Чорному морі, куди запросять Україну і президента України. Ми не маємо нічого проти, яким чином вашого президента запросять на цю подію", - сказав Сіярто, відповідаючи на питання про можливість розблокування саміту Україна-НАТО Угорщиною.

Він додав, що проводив консультації з цього питання з держсекретарем США Майком Помпео.

Зокрема Угорщина вимагає продовжити перехідний період імплементації закону "Про освіту" в Україні і скасувати дію цього закону для приватних шкіл.

"Ми просимо тільки про одне - щоб це робилося таким чином, щоб не заважати національним меншинам. Навчання угорською мовою не повинно страждати від того, що українська влада прагне підвищити рівень володіння державною мовою ... Пані міністр заявила, що Україна поважає і виконає всі рекомендації Венеціанської комісії. Ми сподіваємося, що на підставі цього український парламент, нарешті, прийме закон про продовження перехідного періоду", - сказав Сіярто.

"Також ми очікуємо, щоб була виконана рекомендація про те, що приватні школи не підпадатимуть під вимоги цього закону", - додав глава МЗС Угорщини.

Він також зазначив, що вітає кроки з боку України, але потрібно виконати ще багато роботи, щоб повернутися на колишній рівень двосторонніх відносин між Україною та Угорщиною.

"Ми раді тому, що були зроблені певні кроки вперед, але треба розуміти, що нам ще належить зробити великі спільні зусилля для того, щоб повернутися до того контексту і настрою, які були характерні для наших відносин ще у вересні минулого року", - додав Сіярто.

Раніше Сіярто заявив, що Будапешт продовжить блокувати всі зусилля України щодо взаємодії з НАТО, незважаючи на міжнародний тиск на країну. За його словами, цей тиск є несправедливим з огляду на те, що Україна "несе відповідальність за ситуацію, що склалась". У той же час він пообіцяв скасувати вето, якщо Київ "відновить права угорців".

Однак заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль заявила про те, що без допомоги США буде вкрай важко зняти угорську блокаду засідання комісії "Україна-НАТО".

При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.

Відзначимо, що в Вашингтоні і Брюсселі знайшли спосіб, як обійти вето Будапешта, проте на Банковій ще думають, чи варто погоджуватися. Детальніше читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Чи доведе" мову "до Брюсселя?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".