Будапешт й надалі блокуватиме всі зусилля України щодо взаємодії із НАТО, незважаючи на міжнародний тиск на країну, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. За його словами, цей значний тиск має на меті скасування блокування Угорщиною подальших переговорів та є "несправедливим з огляду на те, що Україна несе відповідальність за ситуацію, що виникла".
"Угорщина не підкориться міжнародному тиску і не буде жертвувати правами угорського народу, що живе в Україні, на вівтарі геополітичних інтересів. Угорщина продовжить накладати вето на приєднання України до НАТО, поки вона не відновить права, які раніше надавалися національним меншинам", - цитує Сіярто прес-служба МЗС Угорщини.
За словами голови МЗС, якби країна підкорилася міжнародному тиску та відмовилася від свого права вето, "вона залишилася б без інструментів для захисту прав угорців, які проживають в Україні"
Міністр поклав відповідальність за зняття вето на Україну. "Україна може зняти це вето, якщо відновить права закарпатських угорців", - зазначив Сіярто. І наголосив на тому, що заявить про це на зустрічі міністрів закордонних справ Європейського союзу в Брюсселі у п'ятницю, 26 квітня, повідомляє УНН.
Нагадаємо, у лютому Угорщина зірвала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. У Будапешті свої дії називають тиском на Київ з метою перегляду мовних норм закону про освіту.
Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн Альянсу.
Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".