UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина погодилась не блокувати заяву за результатами зустрічі НАТО-Україна-Грузія

Однак жодних інших кроків в угорському уряді не пропустять.

Угорщина і надалі блокувати всі зустрічі України та НАТО на вищому рівні через закон про освіту, однак не блокуватиме підсумкову заяву за результатами зустрічі НАТО-Україна-Грузія в рамках саміту НАТО у Брюсселі. Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто перед початком саміту НАТО, пише "Європейська правда" з посиланням на сайт угорського відомства.

"Угорська позиція щодо України залишається незмінною. Угорський уряд не дозволить скликати будь-які зустрічі на вищому рівні або на рівні міністрів на рівні Україна-НАТО та накладатиме вето на всі спільні, двосторонні заяви НАТО та України", - сказав Сійярто

Також Сійярто заявив, що угорський уряд блокуватиме прагнення України до євроатлантичної інтеграції, "доки Україна не припинить позбавляти меншини своїх прав і не поверне права, які були скасовані".

"Уряд Угорщини не буде застосовувати своє право вето щодо саміту з безпеки Чорноморського регіону, який буде проводитися за участю Грузії та України, або у зв'язку із спільною заявою, яка буде випущена після зустрічі", - сказав він.

Згідно з програмою саміту, на 12 липня запланована зустріч "Ласкаво просимо назад. Діалог з офіційними" (англ. Welcome Back and Conversation with Official) за участю президента України Петра Порошенка і президента Грузії Георгі Маргелашвілі.

Однак прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив про те, що блокуватиме будь-яке рішення по лінії Україна-Грузія-НАТО, яке буде ухвалене під час саміту Північноатлантичного альянсу.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина не буде підтримувати відносини між Україною та НАТО, поки Українська держава не виконає рекомендації Венеціанської комісії в частині закону "Про освіту". При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО.Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.