UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина добилась включення пункту про нацменшини в декларацію саміту Східного партнерства

Угорці активно лобіюють свою позицію щодо України в ЄС.

У проект рішення саміту Східного партнерства внесли норму, ініційовану Угорщиною, про те, що країни-партнери не мають звужувати права національних меншин у сфері освіти. Про це у Брюсселі повідомила віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, пише "Європейська правда".

"Ми бачимо, як (за ініціативи Угорщини) з'являються додаткові формулювання у багатосторонніх документах, приміром, у проекті декларації Східного партнерства", - заявила вона.

Водночас Климпуш-Цинцадзе зауважила, що дискусії про фінальне формулювання ще тривають.

"Дискусія про остаточний проект декларації продовжується... Оскільки ми поважали права меншин весь час незалежності, то могли би погодитися з існуючим формулюванням. Та ми розуміємо, звідки в нього ростуть ноги і чому воно з'явилося", - зауважила віце-прем'єр.

Згідно з ухваленим проектом документу, погодженим між країнами-членами ЄС, "Євросоюз прагне взаємодії з партнерами (в тому числі з Україною) з питання реформування системи освіти... забезпечуючи при цьому, що будуть поважатися ті права, які вже мають особи, що належать до національних меншин".

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що Угорщина може наполягати на включення у фінальну декларацію саміту "Східного партнерства" питання освітнього закону України, який, на її думку, порушує права угорської меншини.

У вересні уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною, через закон "Про освіту".