Учасники саміту ОБСЄ в Астані прийняли підсумкову декларацію
Саміт ОБСЄ в Астані завершився прийняттям підсумкового документа - Астанинською декларацією. Про це заявив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв на завершальній сесії саміту в четвер, 2 грудня.
Саміт ОБСЄ в Астані завершився прийняттям підсумкового документа - Астанинською декларацією. Про це заявив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв на завершальній сесії саміту в четвер, 2 грудня."Чи є у глав держав заперечення? Ні. Якщо немає заперечень, пропоную прийняти документ. Чи можу я вважати, що є консенсус щодо проекту документа? Заперечень немає. Оголошую про прийняття Астанинської декларації "Назустріч спільноти безпеки", - сказав Назарбаєв.
Він підкреслив, що країни ОБСЄ планують розвивати Організацію як "співтовариство безпеки на величезному просторі Євразії", фундаментом якого є довіра, взаєморозуміння між державами.
"Ми енергійно почали рух до спільної мети безпеки, миру і процвітання. Сьогодні в ОБСЄ зміцнюється внутрішня згуртованість, як в географічному, так і політичному аспекті", - зазначив Назарбаєв.
При цьому він висловив упевненість, що країнам ОБСЄ вдасться створити "надійний захист від транснаціональних загроз, передати майбутнім поколінням безцінний спадок безпечного і процвітаючого майбутнього".
"Сьогодні в Астані ми підвели риску під складним етапом історії нашої Організації. У нових історичних умовах відроджений дух Хельсінкі", - додав він.Невдоволення МолдовиОднак, не всі учасники саміту залишилися задоволені Астанинською декларацією. Так, незабаром після прийняття документа, віце-прем'єр Молдови Віктор Осипов заявив, що декларація не відбила позиції його країни.
"Хоча делегація Молдови приєдналася до консенсусу щодо Астанинської декларації, ми підкреслюємо, що цей документ не цілком відповідає очікуванням, які ми пов'язували з першим більш ніж за 10 років самітом ОБСЄ", - сказав Осипов.
За його словами, "викликає жаль, що незважаючи на колосальні зусилля нам не вдалося узгодити ні субстантивну політичну декларацію, ні орієнтований на перспективу план дій".
"Прийнятий документ далекий від досконалості, оскільки від не забезпечує адекватного відображення найважливішої стурбованості моєї країни та інших держав ОБСЄ. Однак нездатність узгодити на цьому саміті який-небудь документ взагалі завдала б серйозної шкоди авторитету нашої організації", - додав віце-прем'єр.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна