Печерський районний суд міста Києва оголосив перерву до 25 липня в судовому засіданні екс-глави МВС України Юрія Луценка у справі, пов'язаній з отруєнням третього президента України (2005-2010) Віктора Ющенка, для того, щоб учасники процесу ознайомилися зі зміненим обвинувальним висновком.
Головуюча у справі суддя Ганна Медушевська оголосила перерву у засіданні після того, як сторона держобвинувачення заявила про зміну обвинувачення екс-міністра зі статті про зловживання владою або службовим становищем (ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України) на статтю про службову недбалість (ч. 1 ст.367 КК) і мотивувала його.
Коментуючи такі дії прокуратури, Луценко сказав: "Зміною звинувачення прокуратура намагається замаскувати свій власний злочин - фальсифікацію цієї справи".
- Генпрокуратура пом'якшила звинувачення для Луценка
Як стало відомо, Генеральна прокуратура змінила обвинувачення для Луценка у суді за епізодом про стеження за водієм колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка. Генпрокуратура змінює формулювання і тепер звинувачує Луценка у «службовій недбалості». Стаття з цього злочину передбачає ув'язнення до 3 років. Колишня стаття звинувачення передбачала до 10 років ув'язнення.
"Луценко міг продовжити термін постанови про Давиденка лише у разі причетності до тяжкого злочину. Однак постановою не вбачається причетність Давиденка до отруєння Ющенка", - зачитав прокурор Зінченко.
Нагадаємо, Луценка затримали 26 грудня 2010 року. Відтоді він перебуває в Київському СІЗО. 27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.
Епізод звинувачень, який стосується візування продовження оперативно-розшукової справи щодо водія Володимира Сацюка в рамках розслідування справи про отруєння на той час кандидата в президенти Віктора Ющенка, виділений в окреме провадження, і в даний час щодо нього триває судовий процес.
3 липня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт Луценка - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язнем. !zn
Читайте також:
Свідчення Луценка підтверджують його провину, - прокурор
Вирок Луценку можуть винести днями, - адвокат
Генсек НАТО просить випустити Тимошенко і Луценка
Євросуд визнав арешт Луценка незаконним