UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді вимагають розібратися з ситуацією навколо "Газеты по-киевски"

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко просить комітет з питань свободи слова та інформації розібратися з ситуацією, пов'язаною із закриттям "Газеты по-киевски".

"Я звернувся до Андрія Шевченка (голова комітету з питань свободи слова та інформації фракції БЮТ) невідкладно розібратися в ситуації навколо "Газеты по-киевски", яка за інформацією, яку ми маємо, припинила виходити з політичних міркувань, оскільки власники вважають, що вона висвітлює неадекватно ситуацію щодо влади", - сказав М.Томенко на брифінгу у вівторок.

"Я, як автор закону про цензуру, вважаю, що це становище - не лише тиск з боку влади, а й тиск з боку власників. Тому я буду переконувати комітет (зі свободи слова) невідкладно завтра розглянути це питання на засіданні і запросити працівників трудового колективу "Газет
ы по-киевски" розглянути ситуацію, яка склалася, чому газета закрилася", - зазначив М.Томенко.

Як відомо, вже третій номер поспіль "Газет
ы по-киевски" не вийшов у друк.

Колектив видання у відкритому листі заявив про тиск на своє керівництво, однак не уточнив, з чийого боку.

"Судячи з усього, на друкарню УПМ, нашого давнього і надійного партнера, чинять тиск. Але це почалося не минулого тижня. У нас створюється враження, що вже досить давно і системно тиснуть і на керівництво газети", - йдеться в листі.

"Інакше не можна пояснити, чому на редакційних летючках від нас стали прямо вимагати "не нариватися", не виходити за рамки інформаційного жанру, уникати критичних коментарів", - додали журналісти.

Вони відзначили, що "намагалися робити максимально зважені, спокійні
за тоном публікації, але все-таки піднімають питання, які реально цікавлять і зачіпають українське суспільство".

"І у нас є всі підстави вважати, що нинішній безпрецедентний тиск пов'язаний з появою останнім часом низки таких чесних публікацій. У цілому складається враження, що комусь хочеться задушити "Газету по-киевски", яка відома як джерело об'єктивної і, ймовірно, не завжди упередженої інформації", - йдеться в листі.

При цьому журналісти стверджують, що невихід останніх номерів
"Газеты ..." не пов'язаний з економічними причинами.

"Ми розуміємо, що комусь вигідно звести все в економічну площину мовляв, багато газет зараз перестають виходити через нестачу грошей, і тому стверджуємо: це не про наше видання", - йдеться в листі.

Журналісти заявляють, що, "опинившись у ситуації безпрецедентного тиску, трудовий колектив прийняв рішення оголосити передстрайкову готовність і поширити цю інформацію всіма можливими способами".

"Ми вимагаємо гарантувати нам можливість говорити читачам про все, що вони мають право знати як вільні громадяни України. Ми звертаємося до своїх читачів, вітчизняних і зарубіжних ЗМІ у пошуках солідарності і підтримки", - йдеться в листі, під яким зібрано 89 підписів.

Раніше ЗМІ писали про те, що невихід "Газет
ы ..." пов'язаний з тим, що у редакції заблоковано рахунки, а журналістам вже кілька місяців не платять зарплату. Також джерела декількох видань стверджували, що інвестори посилили тиск на колектив і вимагають звільнити головного редактора видання Сергія Тихого.

Сам С.Тихий спростував інформацію про можливе закриття газети.

"Я хочу особливо підкреслити, що до економіки ця ситуація не має ані найменшого стосунку. Газету не надрукували, бо друкарні, що належить тому ж власнику, було віддано відповідний наказ. Скажімо так, поки що двічі невихід газети пов'язаний з певними організаційними причинами, і більше ні з чим, і до економіки, я ще раз підкреслюю, це не має ніякого відношення", - запевнив С.Тихий.

За матеріалами „Інтерфакс-Україна“, «Українська правда»