У 3 повідомили, що видавати дозволи на відвідування екс-прем'єра Юлії Тимошенко в колонії не в їхній компетенції, вони лише передають відповідні звернення компетентним структурам.
У Парламентській асамблеї ОБСЄ заявили, що МЗС проігнорувало офіційний запит з приводу відвідування екс-прем'єра у колонії.
«Ми направили офіційний запит про зустріч з Тимошенко через шведське посольство 8 днів тому. На адресу українського МЗС і колонії. Ми звикли до того, що якщо немає відповіді «ні», то це автоматично за нашими умовами означає «так». Між тим, коли ми розмовляли з начальником Качанівської колонії, нам відмовили у зустрічі з Ю.Тимошенко», - заявила віце-президент ПА ОБСЄ Вальбурга Габсбург Дуглас.
Роз'яснюючи цю ситуацію, прес-секретар МЗС Олександр Дікусаров повідомив, що отримавши запит, його було оперативно опрацьовано і передано до пенітенціарнї служби, яка й приймає рішення.
Дікусаров додав, що 3 березня пенітенціарна служба прийняла рішення про відмову у відвідуванні представниками ОБСЄ Тимошенко, про що МЗС поінформував спочатку усно посольство Швеції в Україні, а 5 березня була направлена відповідна нота у це диппредставництво.
Нагадаємо, 5 березня представники ОБСЄ приїхали в Качанівську колонію у Харкові, щоб відвідати Тимошенко, але отримали відмову. !zn
Читайте також:
Делегацію ОБСЄ не пустили в колонію до Тимошенко. Європейські чиновники обурені
Якщо Тимошенко відмовиться працювати в колонії, з нею «проведуть виховну роботу»
Тимошенко готова оприлюднити свій діагноз через брехню влади