Група експертів ООН намагалася перевірити повідомлення, які надходили раніше, про те, що Білорусь здійснила постачання військових вертольотів прихильникам Гбагбо.
Білорусь заперечує будь-які військові постачання до Кот-д'Івуара.
Ембарго на постачання зброї до Кот д'Івуара діє з 2004 року. У країні кілька років тривало збройне протистояння північних і південних регіонів.
У даний час розгортається протистояння між прихильниками двох президентів - Лорана Гбагбо і Алассана Уаттари. Вважається, що переможцем на останніх президентських виборах став Уаттара. Гбагбо, тим не менше, відмовляється залишити свій пост. ООН попереджає, що країна знаходиться на межі нової громадянської війни.
Нагадаємо, що 4 лютого Верховна Рада схвалила указ президента Віктора Януковича про направлення українських миротворців до Кот-д'Івуара.
Згідно з указом президента, для участі України в наданні підтримки операції ООН до Кот-д'Івуара направляється миротворчий контингент загальною чисельністю до 60 осіб з числа миротворчого контингенту України, який діє у складі Місії ООН у Ліберії, на період до трьох місяців.
За матеріалами «Радіо Свобода»