Депутатами місцевих рад у Харкові та Донецьку стали приблизно 50 дітей членів Партії регіонів.Як розповів в інтерв'ю Deutsche Welle політолог Валерій Дудко, у харківські обласну та міську ради пройшли 15 дітей батьків-«регіоналів». Справжня «золота молодь», не старше 30 років. Дехто навіть не встиг отримати вищу освіту.
Дудко наводить приклад: 25-річний син загиблого ще перед виборами директора метрополітену, активіста Партії регіонів, обрався депутатом міськради та обійняв посаду заступника начальника метрополітену.
Політолог вважає, що професійна освіта в такий спосіб знецінюється, а водночас обдаровані молоді політики, якщо вони не є членами Партії регіонів, втрачають можливість прийти до влади.
«Це розстановка своїх людей, новий етап формування схем споріднення задля успішного вирішення усіх питань. Створюється не вертикаль влади, а схема корупції»,- каже Дудко.
Інший політолог Володимир Нікітін не бачить нічого поганого у «відкритій для суспільства спадкоємності». «Україні, - зауважує він, - потрібно створювати нову еліту».
Нікітін наводить приклади з попередніх років, коли відомі харківські депутати-бізнесмени допомагали обратися у ради своїм дітям. Але є і інші випадки, додає Нікітін: «Коли таємно ці діти займають дуже вигідні посади. Вони там працюють, а суспільство про це нічого не знає. Такі випадки є. Таку тенденцію вважаю ганебною», - говорить Нікітін.
Як повідомляло «Дзеркало тижня», нове скликання депутатів місцевих рад у Донецьку виявилося багатим на представників «династій» — депутатські мандати отримали діти й інші близькі родичі впливових політиків і бізнесменів.За матеріалами: Deutsche Welle