UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Гаазі розпочався суд над лідером боснійських сербів Ратко Младічем

Звинувачення на адресу Младіча стосуються різанини, влаштованої боснійськими сербами у Сребрениці, і облоги Сараєво, які вважаються найбільш серйозними військовими злочинами, здійсненими в Європі після Другої світової війни. Сам Ратко Младіч своєї провини не визнає. «Я захищав свій народ, свою країну», - заявив він.

16 травня Міжнародний трибунал в Гаазі розпочав судовий процес у справі сербського генерала Ратко Младіча, який командував армією Республіки Сербської під час військового конфлікту у Боснії і Герцеговині 1992-1995 років.

69-річного Младича звинувачують за 11 пунктами в геноциді, злочинах проти людяності і порушенні законів і звичаїв ведення війни. Всього 69-річному Младічу закидають 106 злочинів. Раніше їх налічувалося майже удвічі більше. Після того, як у Младіча були виявлені проблеми зі здоров'ям, частину звинувачень з нього зняли, щоб прискорити судовий процес.

Як говориться в обвинувальному висновку Міжнародного трибуналу по колишній Югославії (МТКЮ), свої злочини сили під командуванням Младіча здійснювали з травня 1992 року до кінця 1995 року, маючи на меті знищити або вигнати зі значної частини території Боснії і Герцеговини мусульман, хорватів та інше несербське населення.

Головні звинувачення стосуються різанини, влаштованої боснійськими сербами в Сребрениці, і облоги Сараєво, які вважаються найбільш серйозними військовими злочинами, здійсненими в Європі після Другої світової війни. У липні 1995 року війська під командуванням Ратко Младіча захопили село Сребреніца, оголошене ООН «зоною безпеки», а тому переповнене мусульманами, що рятувалися від жахів війни. Після захоплення Сребрениці серби заарештували понад 7 тис чоловіків-мусульман у віці від 16 до 60 років, які потім були розстріляні.

Зазначимо, що це сталося після того, як боснійські мусульмани в ході нападів на сербські села знищили сотні мирних громадян. Облога Сараєво, яка тривала з травня 1992 до листопада 1995 року, коштувала життя ще 10 тис осіб.

Нагадаємо, що після висунення проти Младіча в 1996 році звинувачень у військових злочинах, командир боснійських сербів протягом 16 років переховувався від міжнародного правосуддя.

Влада Сербії заарештувала Младіча 26 травня 2011 року і через кілька днів видали його в Гаагу. Арешт генерала був неодмінною умовою для початку переговорів Сербії про приєднання до Європейського союзу. Передбачається, що для викладення своїх аргументів звинуваченню знадобиться близько 200 годин, виступлять більше 400 свідків. Сам Ратко Младіч своєї провини не визнає. «Я захищав свій народ, свою країну», - заявив він під час досудових слухань. !zn

Читайте також:

Сербія отримала статус кандидата в члени ЄС

20 тисяч косовських сербів хочуть стати громадянами Росії