«Перша справа проти Ю.Тимошенко широко критикувалася юристами, є звіт Датського Гельсінського комітету з прав людини, в якому висловлювалася стурбованість стосовно того, що політичне рішення розглядається як кримінальна справа. Правильно чи неправильно - це було політичне рішення», - сказав він.
Він відзначив, що критикувалося призначення на цю резонансну справу «судді, який перебуває на випробувальному терміні і не має повної судової кваліфікації».
«Тому немає довіри до цього процесу ані в ЄС, ані в самій Україні. Українські громадяни знають, як ніхто інший, наскільки незалежними є українські судді і українська судова система. У зв'язку з цим додаткові кримінальні справи, які з'являються, як грім серед неба, вони здаються спробою знайти якісь звинувачення, до яких у суспільства може виникнути більше довіри. Однак у них все та ж мета - усунути лідерів опозиції та окремих політиків з політичного поля, використовуючи при цьому судову систему», - зазначив Ж.Тейшейра.
Він підкреслив, що у даний час створюється і активно експлуатується думка, що Європа захищає і «робить ставку на Ю.Тимошенко».
«Це, звичайно ж, не так. ЄС виступає проти тих методів, які використовувалися в процесі проти Юлії Тимошенко та інших лідерів опозиції», - сказав він.
Відповідаючи на питання з приводу того, чи вдалося дипломату все ж відвідати Ю.Тимошенко в СІЗО, Ж.Тейшейра відповів: «Ні, жодного разу не відвідував, згоду на це я так і не отримав».
Нагадаємо, партія «БЮТ-Батьківщина» не сподівається на позитивний розгляд справи екс-прем'єра Ю.Тимошенко в українському апеляційному суді, і покладає надію лише на Європейський суд з прав людини.