Лідер громадянської кампанії «Європейська Білорусь» звинувачується за 293-ю статтею Кримінального кодексу Білорусі - організація масових заворушень. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.
Разом зі справою Саннікова розглядають справи молодіжних активістів Іллі Васильєвича, Олега Гнедчика, Федора Мірзаянова, Володимира Єрьоменка, яких звинувачують в участі у заворушеннях. Під час процесу їх посадили разом з кандидатом у президенти до клітки.
Під час сьогоднішнього судового засідання суд відхилив клопотання адвокатів про зміну запобіжного заходу обвинуваченим на підписку про невиїзд, оскільки їм загрожує покарання більш ніж на 2 роки позбавлення волі та їхній вчинок вважається тяжким злочином. За словами судді не з'явилися представники цивільного позивача, деякі потерпілі і свідки. Тим не менше, суд вирішив почати розгляд без них.
Прокурор зачитав звинувачення Саннікова, в якому стверджує, що він у своїх виступах по радіо і ТБ, на зборах і мітингах неодноразово закликав виборців на несанкціонований мітинг на Жовтневу площу Мінська. І на мітингу 19 грудня він заявив про нелегітимність виборів - озвучив «заздалегідь неправдиві відомості», а потім разом з іншими кандидатами організував ходу проспектом Незалежності, що завадило роботі різних установ, банків, Макдональдсу і транспорту. Макдональдс заявив про 8 мільйонів втраченої вигоди.
Прокурор також зачитав список постраждалих спецназівців, і заявив про погроми і підпали з боку демонстрантів.
На думку звинувачення, молодіжний активіст І.Васильєвич намагався проникнути до Будинку уряду. Не менше чотирьох разів вдарив ногами і два рази завдав ударів якимось металевим предметом у загороду на вході Будинку уряду.
О.Гнедчик звинувачується в тому, що нібито намагався проникнути до Будинку уряду, завдав не менше п'яти ударів у загороду, зламавши вхідні двері.
Ф.Мірзоянов звинувачується в тому, що дістав кілька скляних уламків з дверей і кинув у бік спецназу біля Будинку уряду.
Кожному з підсудних інкримінують травми, отримані спецназівцями, удари, у тому числі міліціонеру Лущику, який отримав пошкодження лівої сідниці.
За свідченням білоруської опозиції, на тих виборчих дільницях, де не вдалося допустити фальсифікації виборів, безумовно і з великим відривом перемагав саме Санніков.
Санніков не визнав свою провину. У той же час молоді активісти білоруської опозиції не були настільки одностайними. В.Єрьоменко визнав провину. О.Гнедчик визнає провину частково. Ф.Мірзаянов заявив, що це брехня, і що він не визнає провини. У залі пролунали оплески. Суддя зробила зауваження.
Лідер опозиції перебуває у СІЗО КДБ з 19 грудня 2010 року. Стан його здоров'я викликає великі побоювання. Напередодні арешту його було жорстоко побито і травмовано спецназом.
Як повідомлялося, за офіційними даними, Лукашенко набрав на виборах 79,65% голосів виборців.
Міжнародне співтовариство не визнає результатів цих виборів.
19 грудня 2010 на площі Незалежності у Мінську відбулися зіткнення представників опозиції з бійцями ОМОНу. Акція опозиції була жорстоко придушена спецназом МВС і бійцями Внутрішніх військ РБ.
Після подій 19 грудня ЄС ввів низку санкцій проти офіційного Мінська. Брюссель, зокрема, вимагає звільнення політичних ув'язнених і покарання винних у застосуванні сили проти мирних демонстрантів.