«Наша тристороння коаліція прийняла рішення повалити чинний режим у Бахрейні й встановити демократичне республіканське правління», - сказано в заяві коаліції.
Шиїти, яких в Бахрейні більшість, раніше не були настільки радикальними і вимагали від чинного режиму лише рівності в правах з сунітською меншістю, яка перебуває при владі в королівстві. Крім того, вони вимагали зміни політичного ладу з абсолютної монархії на конституційну й відставки прем'єр-міністра, принца Халіфи ібн Салмана аль-Халіфа, дядька короля Хамада ібн Іси аль-Халіфа.
Головним каталізатором невдоволення стала шиїтська молодь, якій просто немає, де працювати. Уряд уважав за краще надавати роботу сунітам, включно з іммігрантами з інших арабських країн і Пакистану, не зважаючи на власних підданих.
Згідно з повідомленнями ЗМІ, у понеділок, 7 березня, в Бахрейні активісти шиїтської опозиції провели акцію протесту біля Посольства США. Учасники мітингу заявляли, що Вашингтон не надає шиїтам у Бахрейні такої ж підтримки, як супротивникам авторитарних режимів у Тунісі й Єгипті.
Антиурядові акції в Бахрейні тривають з середини лютого.
У відповідь на протести влада країни заявила, що має намір побудувати протягом трьох років понад 50 тисяч квартир і будинків за програмою соціального житла, а також створити 20 тисяч робочих місць у бюджетній сфері.
Бахрейн - один із союзників США в Перській затоці. У країні розташвано базу 5-го флоту США.
За матеріалами УНІАН