UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ оприлюднили нові факти непрозорого відбору керівників ДБР

За деяких переможців голосували і ті члени конкурсної комісії, які взагалі не спілкувалися з кандидатами.

Фінальний етап конкурсу на керівні посади до Державного бюро розслідувань (ДБР) відбувався непрозоро і з деякими порушеннями, а робота комісії виглядала формальною, йдеться у розслідуванні програми "Схеми". Члени комісії повідомили журналістам, що не бачать необхідності розслідувати інцидент, коли напередодні фінального відкритого голосування, у ЗМІ був оприлюднений список переможців із зазначенням посад, на які вони будуть призначені.

Наступного дня більшість із цих людей справді обрали переможцями, і саме на зазначені у списку посади. Зокрема, голова комісії Роман Майданик заявив, що не планує розбиратися, як так сталося. "Можна (давати, – ред.) різні пояснення… Можливо, аналітичний підхід. Повторюю, комісія ухвалила відповідне рішення", – сказав він.

Журналісти з'ясували, що за деяких переможців голосували і ті члени конкурсної комісії, які не спілкувалися з кандидатами, оскільки на співбесіди із ними не ходили. Серед таких – перша заступниця міністра юстиції Наталія Севостьянова (Бернацька), професор університету імені Шевченка Віктор Самохвалов і депутат з "Народного фронту" Євген Дейдей.

Зазначається, що всі троє не були присутніми під час співбесіди із Євгеном Шевцовим, який вирішив спробувати свої сили у керівництві ДБР. Попри це, всі троє віддали йому під час вирішального голосування свої голоси. Ситуація повторилася на співбесіді майбутнього переможця на посаду керівника управління внутрішнього контролю ДБР Богдана Чобітка. Дейдей зайшов на співбесіду, але одразу вийшов. Уже під час голосування депутат підняв руку "за" саме за цього кандидата. Так само як і двоє інших відсутніх на співбесіді членів комісії – Севостьянова і Самохвалов.

Як встановили журналісти, співбесіди з кандидатами у середньому тривали до 7-8 хвилин, виглядали формально, а значну їх частину кандидати розповідали щось на власний розсуд. У розслідуванні йдеться, що членів конкурсної комісії не цікавило походження значних статків у деклараціях претендентів на посади. Нечітко були прописані і критерії відбору кандидатів.

Знімальній групі "Схем" одна з комісій не дозволила перебувати під час співбесіди. Її голова повідомив, що це – рішення очільника ДБР. Утім голова Бюро на це відповів так: "Я не знімаю з себе відповідальності, але, на жаль, це комісія".

Затверджувати переможців конкурсу буде очільник Держбюро розслідувань Роман Труба. В інтерв'ю журналістам він сказав, що не буде з'ясовувати, чому комісія голосувала за кандидатів за раніше оприлюдненим у ЗМІ списком.

Читайте також: Внутрішня комісія ДБР визначила 75 переможців на посади слідчих

Нагадаємо, що 18 липня зовнішня комісія завершила конкурс на заняття керівних посад у Бюро. Роман Труба звернувся до директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника з проханням провести перевірку 27 кандидатів на керівні посади в ДБР, рекомендовані до призначення після проведення конкурсу.

Як пише в своїй статті для DT.UA експерт "Реанімаційного пакету реформ" Олександр Лємєнов, посади в ДБР розподілили між групами Авакова, Грановського і Пашинського.

Активісти вивчили список обраних кандидатів і зібрали факти з відкритих джерел, що формують репутаційний шлейф потенційних співробітників ДБР. Ознайомитися зі списком можна в матеріалі Олександра Лємєнова "ДБР: "теплові пастки" і політичні договорняки" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".