Зустріч президентів України Володимира Зеленського та Росії Владіміра Путіна можлива лише за умови включення до порядку денного питання Криму, наголосив речник Зеленського Сергій Никифоров.
За словами Никифорова, президент Зеленський хотів би зустрітися з Путіним, однак російська сторона не готова обговорювати питання Криму, а без обговорення питання всіх без винятків окупованих територій України зустріч не матиме сенсу.
«Ви ж чули позицію російського президента – що вони готові зустрічатися, але питання Криму на порядок денний цієї зустрічі виносити не готові. А навіщо тоді зустрічатися? Зустрічатися, щоб обговорити що? Яка тема зараз у відносинах Росії та України важливіша за окупацію Росією окремих територій України?», - зазначив він в етері телеканалу «Дом».
За словами Никифорова, переговори щодо зустрічі президентів тривають, однак їх практична реалізація залежатиме від політичної волі РФ.
«Треба, щоб на цій зустрічі стояло питання про окупацію Росією частини території України. Тому розмова та контакти щодо цієї зустрічі на якомусь рівні дійсно підтримуються, але треба обов’язково домогтися того, щоб це найголовніше питання було винесено на порядок денний, чого РФ, звичайно, не хоче. У цьому сенсі ця зустріч залежить, за великим рахунком, від Росії — чи згодна вона говорити про те, що накоїла, і як Путін збирається це все виправляти», - додав він.
Нагадаємо, на початку вересня в публічній площині знову активізувалася тема можливих переговорів Зеленського і Путіна. У Кремлі відмовилися обговорювати питання Криму, але в «небажанні налагоджувати діалог» звинуватили Україну.
Голова МЗС України Дмитро Кулеба вважає дипломатичні маневри Москви позитивним сигналом: «Якщо починалося з боку Москви, що незрозуміло, про що говорити, категорично не збігаються порядки денні і бачення цієї зустрічі, то тепер вони вже торгуються щодо порядку денного». Важливу роль у зміні позиції РФ відіграв саміт «Кримської платформи», вважає дипломат.
Сам Зеленський розраховує на «предметну» розмову з Путіним. Президента цікавить закінчення війни і деоккупація територій. 20 квітня президент України публічно запропонував Путіну зустрітися на Донеччині або Луганщині. Однак президент РФ висунув неприйнятні для України умови: зустріч у Москві і тільки після прямих переговорів із ватажками «Л-ДНР».