UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Зеленського оцінили ймовірність вторгнення Білорусі в Україну

Там вважають РБ гнилою країною з погляду політичної еліти, але зрілою з погляду суспільства. 

Радник голови ОП Михайло Подоляк розповів, що українське військове керівництво готує додаткові резерви на той випадок, якщо Білорусь вирішить ще раз підтримати Росію і вступити в повномасштабну війну проти України. Під час інтерв'ю виданню "Зеркало" він зазначив, що сумнівається, то така війна може бути тривалою. 

Подоляк пояснив: "Ми допускаємо різні сценарії, наша розвідка активно працює, зокрема, на білоруському напрямку. Ми відстежуємо усі переміщення, ініціативи, навчання, роздачу зброї мисливцям.

Зараз ми виходимо з песимістичного сценарію і до нього готуємося, резервуємо сили і проводимо оцінку наших можливостей. Для того, щоб ми були готові завдати максимальної та блискавичної шкоди будь-якій іншій армії, крім російської.

Якщо Білорусь захоче побачити, що таке масова загибель військовослужбовців, то, мабуть, треба заходити в Україну.

Але я не зовсім розумію, чому це питання порушується. Мені здається, що білоруське суспільство набагато вільніше, зокрема ідеологічно, ніж російське".

При цьому радник голови ОП зазначив, що, на його думку, білоруський диктатор Аляксандр Лукашенко швидко відчує тиск суспільства, якщо все ж наважиться відправити свою армію в Україну. 

"Я думаю, якщо неадекватність політичного керівництва Білорусі переможе, то це буде дуже короткий період, коли суспільство від шоку перейде до активних дій. Можливо, для Білорусі це було б непогано. Білорусь з погляду політичної еліти – дуже гнила країна, а з погляду суспільства – дуже зріла", – додав Подоляк.

Він повторив тезу про те, що керівництво України не очікувало, що Білорусь дозволить використати свою територію для входження в Україну військ РФ. У Києві вважали, що інтенсивні бойові дії будуть лише на Донбасі. 

"Протягом півроку Росія разом із Білоруссю проводили навчання. Але об'єктивно ми не очікували, що ваша країна надасть у повному обсязі свою інфраструктуру для проведення прямої інтервенції в Україні, - зазначив Подоляк. - Ми думали, що керівництво Білорусі, незважаючи на природну антидемократичність, набагато розумніше і спробує мінімізувати свою участь у прямих військових діях. Тепер юридично Білорусь на довгий час вважатиметься країною, яка надала інфраструктуру для російського вторгнення".

Подоляк також зазначив, що Україна планує оборону своєї землі, про наступальні дії не йдеться. 

"Нас не цікавить Росія за жодними параметрами. Ми не збираємось нападати. До речі, суб'єкт на прізвище Лукашенко говорив, що готувався напад із чотирьох місць. Україна не є мілітаристською країною, яка раптом зібралася напасти на дві держави і одночасно атакувати і Росію, і Білорусь. Це тепер стало мемом. В історію Лукашенка увійде як анекдотичний персонаж", – сказав він, зауваживши, що намагання Лукашенка "вклинитися" в переговори, ймовірно, є підтвердженням того, що він намагається дистанціюватися від планів Росії. 

Читайте також: У Білорусі з КДБ прибирають російських офіцерів — експерт

7 червня ЗС Білорусі розпочали заняття з бойової готовності до організованого виконання заходів з переведення з мирного на воєнний стан. Також стало відомо, що диктатор Аляксандр  Лукашенко планує збільшити чисельність армії республіки до 80 тисяч вояк. 

В Генштабі зазначають, що з боку Білорусі на кордоні з Україною все ще зосереджені військові та озброєння Росії, проте точна їх кількість не називається. При цьому перший заступник голови МВС Євген Єнін запевнив, що на кордоні України наразі немає такої кількості військ, яка могла б означати підготовку до початку вторгнення в нашу країну. 

Про те, чи зацікавлений Кремль в усуненні самопроголошеного президента Білорусі - у матеріалі Володимира Кравченка"Лукашенко грається з Путіним: що на нього чекає" для ZN.UA.