Для припинення війни в Донбасі президенту Володимиру Зеленському потрібні план дій і механізм його реалізації, але у нього його немає.
Про це в інтерв'ю "Фактам" заявив голова парламентської фракції "Голос" Сергій Рахманін.
"У мене глибоке переконання, що у Зеленського як не було плану і механізму, так і немає досі. Відповідно, досягнення миру тими способами, якими він намагається його досягти, неможливо в принципі. І те, що робиться зараз, нас жодним чином і ні в якій мірі до миру не наближає", - наголосив депутат.
Також він вважає те, що відбувається сьогодні в Донбасі, режимом припинення вогню, який дотримувався шість днів, а не перемир'ям.
"Якщо не помиляюся, на сьомий день почалися перші порушення, які тривають досі. А то, що не використовується важке озброєння і знизилася інтенсивність ведення вогню, не означає, що це перемир'я або припинення обстрілів. Це означає, що можливість появи людських жертв знижена, але не зведена до нуля. Жертви були. вони могли бути і раніше, тому що періодично в окопи прилітали ВОГі (постріл гранатометний) і кулі. і те, що вони ні в кого не потрапляли, - це везіння, а не заслуга політиків", - зазначив Рахманін.
Він наголосив: якщо планом припинення війни Зеленський вважає Мінські угоди, то їх укладав не він, більш того, він їх критикував.
«Тоді чим відрізняються його план і його дії від дій [п'ятого президента України Петра] Порошенка? Я зрозуміти не можу. Іноді мир - прихована форма війни. На мій погляд, мир, обіцяний Зеленським, саме такий. І ця війна без шансів на виграш", - сказав політик.
Рахманін вважає, що різниця тільки в тому, що контакти між Києвом і Москвою зараз відбуваються більш жваво завдяки тому, що в Кремлі Зеленського вважають більш податливим, ніж Порошенко.
Раніше Рахманін заявив, що Росія погодилася на перемир'я в Донбасі, тому що вимагала від влади України деякі поступки. Зокрема, за його словами, РФ на переговорах в ТКГ вимагала проведення виборів на окупованих територіях до кінця року.
Режим повного і всеосяжного припинення вогню діє в Донбасі з 27 липня. У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, в черговий раз заявивши про те, що Росія нібито не є стороною конфлікту.