Команда кандидата в президенти та шоумена Володимира Зеленського оприлюднила план боротьби з корупцією у разі його перемоги в другому турі президентських виборів 21 квітня.
"Покарання за корупцію має перевищувати усі можливі вигоди від неї", - йдеться у повідомленні "Команди Зе" в Telegram. У ньому ж міститься обіцянка "не вигадувати у цій сфері велосипед".
Боротися з корупцією в Україні радники Зеленського пропонують шляхом: формування антикорупційних органів через незалежні міжнародні конкурсні комісії; скасування депутатської недоторканості; створення міжнародного Вищого економічного суду; позбавлення суддів посади у разі прийняття неправосудних рішень; забезпечення реалізації більшості послуг бізнесу в електронному вигляді.
У команді кандидата також пропонують позбавити силові структури "невластивих функцій" - права розслідувати економічні та фінансові злочини та забезпечити їх формування через незалежну міжнародну конкурсну комісію; а також декриміналізувати економічну діяльність (карати економічно й адміністративно-економічні порушення, притягувати до відповідальності посадовців, які чинять штучні перешкоди бізнесу).
"Збільшити суворість покарання для державних службовців через підписання згоди на добровільне позбавлення служби та через введення додаткового покарання у вигляді конфіскації всього майна та довічної заборони обіймати державні або місцеві посади, ввести заборону суддівських рішень щодо виходу під заставу", - пропонують радники Зеленського.
Вони також пропонують активно залучати українців до викривання випадків корупції "через винагороди" та ініціювати звернення до західних правоохоронців з проханням розпочати розслідування проти корупціонерів, провину яких встановлено українськими антикорупційними органами.
У неділю, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.
Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. За підсумками обробки ЦВК 100% протоколів, Володимир Зеленський отримав 30,24%, Петро Порошенко - 15,95% голосів.
Докладніше про перші уроки виборів 31 березня читайте у статті Романа Якеля "Програш влади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".