У команді шоумена Володимира Зеленського озвучили позицію кандидата в президенти щодо проведення виборів на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей і членства України в НАТО. Традиційно позицію озвучив член "Зе!Команди", а не він сам.
Спікер передвиборного штабу Дмитро Разумков заявив, що Зеленський вважає членство в Північноатлантичному альянсі "важливим" і таким, що "не має альтернативи руху держави в цьому напрямку".
"Вибір було підтверджено у 2014 році загибеллю людей на Майдані під час Революції Гідності. Він підтверджується тим, що українська армія обстоює наш суверенітет на сході країни... Якщо ми говоримо про інтеграцію до Північноатлантичного альянсу – так, це дійсно важливо і, на жаль чи на щастя, іншої альтернативи руху України в цьому напрямку немає", – повідомив Разумков на форумі українських лібералів "Важливі Люди".
При цьому раніше шоумен обіцяв не змінювати євроінтеграційний курс України у разі перемоги в другому турі виборів 21 квітня. А для підтвердження євроатлантичного курсу України, на думку Зеленського, необхідно провести референдум.
Згодом у команді кандидата, представляючи план десяти перших рішень Зеленського в разі його президентства, анонсували внесення до парламенту пакету законопроектів про народовладдя, серед яких і проект закону, що врегульовує проведення загальнонаціональних і місцевих референдумів.
Мінський процес у команді Зеленського вважають цілком прийнятним, попри його недосконалість.
"Стосовно війни на сході та Мінських угод, дійсно, "Мінськ" – не ідеальний, щодо нього багато запитань. Протягом багатьох місяців це питання буксує, але, на жаль, ніхто не може запропонувати іншої альтернативи. До Мінського процесу прив'язані всі ці санкції, які сьогодні діють щодо Російської Федерації, і поміняти весь цей процес буде дуже важко", - додав Разумков .
А проведення демократичних виборів в ОРДЛО в умовах окупації російсько-терористичними військами - неможливим.
"Інше питання, що Росія все, як завжди, намагається перевернути догори дриґом і піти у зворотному порядку – спочатку провести вибори. Це можна назвати, як завгодно, але провести сьогодні демократичний процес на окупованій території просто неможливо", - цитує Разумкова "24 канал".
Врегулювати збройний конфлікт в Донбасі у Зеленського обіцяють за допомогою спільних дипломатичних зусиль України та міжнародних партнерів, а вирішувати питання деокупації Донбасу та Криму - виключно на умовах України, пише "УНІАН".
Раніше Володимир Зеленський, говорячи про реінтеграцію Донбасу, заявив про необхідність "простягнути руку" жителям окупованих територій, зокрема, відновити їм пенсійні виплати. При цьому практично всі пенсіонери в ОРДЛО вже оформлені як тимчасово переміщені особи та можуть отримувати пенсію на підконтрольній уряду території.
Своєю чергою оглядач The Washington Post Генрі Олсен нагадує, що до минулого року Зеленський визнавав, що незаконно анексований Крим залишатиметься російським, поки при владі залишається президент РФ Володимир Путін.
Нагадаємо, 12 квітня кандидат у президенти Володимир Зеленський зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном. Зустріч ініціював сам Макрон, щоб "нагадати про прихильність Франції до України та її готовності бачити країну такою, яка рухається вперед". Однак відео, оприлюднене командою шоумена, не розкриває жодних подробиць зустрічі та є оглядово-показовим.
На зустрічі з бізнесом в середині березня Зеленський пообіцяв представити ключову п'ятірку своєї команди після виходу до другого туру президентських виборів, але поки що нікого так і не назвав.
Після перемоги в першому турі майже з дворазовим відривом від чинного президента Петра Порошенка Володимир Зеленський знову пообіцяв назвати ключову п'ятірку своєї команди до другого туру, призначеного на 21 квітня.
Зазначимо, за результатами першого туру виборів лідерами є кандидат в президенти Володимир Зеленський (30,24%) і Петро Порошенко (15,95%). Другий тур виборів відбудеться 21 квітня.