UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Запоріжжі невідомі зірвали «спірну» сесію міськради

Мер міста і його політсила конфліктують з депутатським корпусом, спроба опозиції провести «альтернативну» сесію не вдалася.

Депутати Запорізької міської ради не змогли провести позачергову сесію 14 липня через блокування зали. Вранці у середу кілька десятків активістів прийшли до зали з плакатами, частина з них вишикувалася перед трибуною, інші зайняли крісла в президії і залі.

Учасники акції принесли із собою плакати «Вимагаємо сесію по закону», «Ні ватному рейдерству», «Запоріжжя проти свавілля», «Кальцев, прибери від ЗМР руки» та інші. Журналісту сайту «061.ua» вони представилися представниками «Національного корпусу».

«Ми жителі міста Запоріжжя та прийшли сюди, щоб не допустити проведення незаконної сесії. Ми маємо право тут перебувати. Це наше конституційне право», - повідомив учасник акції на ім'я Кирило.

Учасник акції Петро заявив, що мета всіх присутніх в залі - не дати провести незаконну сесію і змусити депутатів діяти в правовому полі - без мера і секретаря проводити засідання не можна. Сам мер зараз знаходиться на лікарняному.

Лідер фракції «Слуга народу» в Запорізькій міськради Регіна Харченко написала заяву в поліцію про перешкоджання депутатській діяльності. У коментарі «depo.Запоріжжя» Харченко заявила, що поліція на ситуацію не реагувала і не намагалася розблокувати залу.

Представник «Європейської солідарності» Олександр Константінов заявив, що дії «активістів» можна розглядати як спробу захоплення влади.

«Вирішувати це питання потрібно не в публічній площині і не із залученням сторонніх осіб, а виключно в судовому порядку. (...) Згідно з регламентом міської ради, сесії готує секретар. Щоб ефективно працювала міськрада, потрібно щоб були міський голова і секретар», - зазначив він.

Правоохоронці провели роботу щодо встановлення осіб учасників акції, а також намагалися дізнатися, як вони потрапили до зали. Згодом було відкрито справу за статтею 351 - перешкоджання діяльності народного депутата і депутата місцевої ради КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу або обмеження волі на строк до п'яти років.

Читайте також: На Запоріжжі зловмисники створили фейкову "міськраду" та закликали не визнавату чинну владу

Що було раніше: в Запоріжжі триває протистояння мера Володимира Буряка і його фракції «Єдність» з іншим депутатським корпусом. Після звільнення мером секретаря міськради Анатолія Куртєва («Слуга народу») п'ять фракцій бойкотують пленарні засідання. Через це сьома сесія Запорізької міськради не змогла розпочатися вчасно, і була перенесена з 30 червня на 20 липня.

Представники фракцій «Слуга народу», «Європейської солідарності», «Опозиційної платформи-За життя», «Партії Шарія» і «Нової політики» ініціювали проведення позачергової сесії 14 липня. «Єдність» проведення сесії не підтримала, а мер Буряк назвав ініціативу незаконною.

«Звернення від депутатів щодо забезпечення проведення позачергової сесії надійшло на адресу виконавчого комітету, але за законом таке звернення мало надходити тільки на ім'я міського голови. У виконкому немає повноважень забезпечувати роботу сесії», - коментують ініціативу депутатів в юридичному відділі мерії.

Проведення позачергової сесії ініціатори мотивували «рішенням Запорізької міської ради №1, ухваленим 9 липня 2021 року на засіданні ініціативної групи».

Згідно ЗУ «Про місцеве самоврядування», рішення міськради ухвалюється на пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального числа. Такого поняття, як ухвалення рішень на засіданні ініціативної групи, в законі немає. Тому це скликання сесії є незаконним, додає начальник юридичного відділу Запорізької міської ради Світлана Маковій.